Kataras lidsabiedrība sāk apkalpot pasaulē garāko beznosēšanās maršrutu

Kataras lidsabiedrības "Qatar Airways" lidmašīna svētdien pacēlās Dohā un devās uz Oklendu Jaunzēlandē, sākot apkalpot pasaulē garāko regulārā reisa maršrutu, rakstīja "Gulf News". Attālums starp abu valstu pilsētām pārsniedz 14,5 tūkstošus kilometru un aptver 10 laika zonu.

Lidojumu "Qatar Airways" veic ar īpaši tāliem maršrutiem pielāgotu lidmašīnu "Boeing 777-200LR", kura var uzņemt 217 pasažieru ekonomiskajā klasē un 42 biznesa klases pasažieru. Ik nedēļu maršrutā pārvadās arī 116 tonnu kravas.

Uz Jaunzēlandi lidojums ilgs 16 stundas un 20 minūtes, turpretim atceļš paredzēts 17 ar pusi stundas bez nosēšanās. Ceļš turp un atpakaļ standarta maršrutā paredzēts 29 066 kilometri.

Līdz šim garākais lidsabiedrības "Emirates" maršruts tiks pārsniegts par 600 kilometriem, rēķinot pēc turp un atpakaļ veicamā attāluma. "Qatar Airways" pērn sāka lidojumu tīkla paplašināšanu, piesakot jaunus galamērķus arī Eiropā un Āfrikā.

Oklendas lidosta vēstīja, ka jaunais "Qatar Airways" maršruts nodrošinās Jaunzēlandes ekonomikai 198 miljonus dolāru gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti