Katarai izvirzītas prasības krīzes izbeigšanai

Vairākas Persijas līča arābu valstis, kas šomēnes sarāva diplomātiskās saites ar Kataru, tagad izvirzījušas pret to plašas prasības krīzes izbeigšanai. Sarakstu ar 13 prasībām, kas jāizpilda desmit dienu laikā, Katarai iesniedza Kuveita, kas ir uzņēmusies vidutāja lomu krīzes risināšanā.

Katarai pieprasa slēgt televīzijas kanālu “Al Jazeera”, pārtraukt diplomātiskās attiecības ar Irānu, izbeigt militāro sadarbību ar Turciju. Katarai jāatsakās no Saūda Arābijas, Ēģiptes, Apvienoto Arābu Emirātu un Bahreinas pilsoņu naturalizācijas un šo valstu pilsoņi jāizraida no savas teritorijas. Šādi tikšot novērsta Kataras iejaukšanās minēto valstu iekšējās lietās. Katarai ir prasīts izdot visas personas, kuras šīs četras valstis ir izsludinājušas meklēšanā par terorismu, kā arī jāpārtrauc finansēt jebkādas ekstrēmistu organizācijas, kuras ASV atzīst par teroristu grupējumiem.  Turklāt no Kataras pieprasa kompensāciju, kuras apjoms vēl nav zināms.

ASV šonedēļ aicināja izvirzīt konkrētas un saprātīgas prasības pret Kataru, lai izbeigtu diplomātisko krīzi, kas izraisīja haosu Kataras iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti