Katara gatava risināt samilzušo konfliktu ar sešām arābu valstīm

Pēc 5.jūnija paziņojumiem par sešu arābu valstu attiecību pārtraukšanu ar Kataru, tā paziņojusi, ka ir gatava risināt diplomātisko konfliktu. Līča valsts Kuveita konfliktā nav iesaistīta un ir piedāvājusi būt par vidutāju valstu sarunās.

Kuveitas emīrs plāno doties uz Saūda Arābiju, lai risinātu domstarpības starp valstīm. Attiecības tika pārtrauktas, jo valstis apsūdz Kataru terorisma sponsorēšanā.

Kataras diplomātiskā izolācija radījusi haosu –

cilvēki bailēs no pārtikas trūkuma steigušies izpirkt veikalus, jo lielāko daļu pārtikas valsts importē no kaimiņvalstīm.

Slēgtais importa ceļš ar Saūda Arābiju ir svarīgs arī būvniecības materiālu piegādei, kas vajadzīgi gan Kataras enerģētikas industrijai, gan sagatavošanas darbiem 2022. gadā plānotajam futbola pasaules kausam, ko rīkos Katara.

Pēc tam, kad vairākas no šīm valstīm slēdza savu gaisa telpu Katarai, tas radīja haosu arī lidostās un apgrūtinājumus pasažieriem.

Jau ziņots, ka diplomātiskās attiecības ar Kataru sarāvušas Apvienotie Arābu Emirāti, Bahreina, Ēģipte, Lībija, Jemena un Saūda Arābija. Ziņas par vairāku vadošo arābu valstu attiecību saraušanu ar Persijas līča valsti Kataru un šīs valsts pilsoņu izraidīšanu no Saūda Arābijas raisīja plašu satraukumu. Viens no satraukuma iemesliem – konflikta tūlītēja ietekme uz cīņu ar terorismu, kā arī asiņainajiem konfliktiem Jemenā un Sīrijā. Bet nākotnē tas var atsaukties uz spēku samēriem un reģionālo politiku Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā.

Tikmēr arābu reģiona analītiķi gan atzīmē, ka konflikts starp Saūda Arābiju, tās sabiedrotajām un Kataru briedis vēl kopš 20.gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, bet tā saknes ir vēl senākas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti