Katalonijas Nacionālajā dienā paredzēta neatkarības atbalstītāju demonstrācija

Katalonijas reģionā Spānijā trešdien, 11. septembrī, tiek atzīmēta Nacionālā diena. Katalonijas galvaspilsētā Barselonā paredzēta plaša demonstrācija, kurā kā katru gadu šajā dienā tiek pausts atbalsts reģiona neatkarībai.

Arī šogad akcijas dalībnieki gatavojas paust atbalstu vairākiem politiskajiem līderiem, kuri ir spiesti dzīvot trimdā vai arī drīzumā gaida spriedumu lietā par neatkarības referenduma rīkošanu.  

Katalonijas Nacionālajā dienā paredzēta neatkarības atbalstītāju demonstrācijaUģis Lībietis

  Kopš 2012. gada katru gadu 11. septembrī Barselonā un citās Katalonijas pilsētās ielās iziet vismaz miljons cilvēku, lai pieprasītu Katalonijas pašnoteikšanos vai neatkarību.

  Kā paziņojusi pilsoniskā organizācija „Katalonijas Nacionālā asambleja”, Katalonijas Nacionālās dienas svinībām šogad reģistrējušies vairāk nekā 400 000 cilvēku un pēdējo dienu laikā aktivitāte ir strauji pieaugusi.

  Šī gada demonstrācijas sauklis ir „Mērķis: neatkarība”.

  Tā norisinās laikā, kad Spānijas Augstākajā tiesā tuvākajās nedēļās gaidāms sprieduma pasludināšana ieslodzītajiem katalāņu politiskajiem un pilsoniskajiem aktīvistiem.

  Par spīti pēdējo mēnešu nesaskaņām ieslodzījumā vai trimdā dzīvojošie katalāņu politiskie līderi vienotā vēstulē ir aicinājuši iedzīvotājus piedalīties šīsdienas demonstrācijās, lai tādējādi dotu pretsparu gaidāmajiem notiesājušajiem spriedumiem.

  Katalonijas politiskās partijas, kas atbalsta turpmāku palikšanu Spānijas sastāvā, demonstrācijā ir atteikušās piedalīties, jo uzskata, ka šīsdienas akcijas sauklis neataino visu reģiona iedzīvotāju vēlmes.

  KONTEKSTS: 

  Katalonijas valdība 2017. gada oktobrī sarīkoja neatkarības referendumu par spīti Spānijas valdības aizliegumam un tiesu atzinumam, ka tas ir pretrunā konstitūcijai. Vēlāk oktobrī Katalonijas parlaments pasludināja neatkarību, uz ko Madride atbildēja, ieviešot tiešo pārvaldi pār autonomo reģionu un atlaižot tā brīža Katalonijas premjera Karlesa Pudždemona valdību. Viņš devās trimdā uz Beļģiju. Baidoties no aresta, Spāniju pametuši arī citi neatkarības kustības līderi, bet vairāki atrodas ieslodzījumā. 2017. gada decembrī sarīkotajās Katalonijas parlamenta ārkārtas vēlēšanās vairākumu saglabāja partijas, kas iestājas par reģiona neatkarību.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti