Katalonijas jauno valdību veidos bez apsūdzētajiem politiķiem

Jaunajā Katalonijas valdībā netiks iekļauti politiķi, kuriem Spānijas varas iestādes izvirzījušas apsūdzības par neatkarības centienu atbalstīšanu. Par to paziņojis jaunais reģiona premjerministrs Kims Torra.

Torras biroja pārstāvji informē, ka valdībā amati netiks piedāvāti diviem politiķiem, kuri pašlaik atrodas apcietinājumā. Valdībā arī netiks iekļauti divi trimdā Beļģijā dzīvojošie katalāņi.

Tieši šo politiķu iespējamā darbība reģiona Ministru kabinetā iepriekš izraisīja asu oficiālās Madrides reakciju. Spānijas amatpersonas Torras iepriekšējo lēmumu nodēvēja par jaunu provokāciju un atteicās to apstiprināt.

Vietējie mediji norāda, ka Katalonijas premjera lēmums var palīdzēt mazināt spriedzi reģionā un būt par pamatu Madrides tiešās pārvaldes atcelšanai. Tā reģionā tika noteikta pagājušā gada 28.oktobrī pēc neatkarības referenduma.

KONTEKSTS:

Konstitucionālā krīze Katalonijā sākās pagājušā gada rudenī, kad 1.oktobrī notika reģiona neatkarības referendums. Vairākums tā dalībnieku atbalstīja Katalonijas neatkarību, tādēļ oktobra beigās tika pasludināta neatkarība no Spānijas. Pēc tam Spānijas premjers atlaida Katalonijas reģiona valdību. Glābjoties no aizturēšanas, iepriekšējais reģiona līderis Karless Pudždemons aizbēga sākumā uz Beļģiju, bet pēc tam uzturējās citās Eiropas valstīs. Savukārt Katalonijā palikušie viņa līdzgaitnieki tika arestēti. Ārkārtas vēlēšanās Katalonijā balsu vairākumu ieguva neatkarību atbalstošie spēki, taču izveidot jaunu valdību ilgu laiku neizdevās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti