Kanādas un Īrijas premjeru tikšanās - «skaistuļu diplomātija»?

Kanādas premjers Džastins Trudo, kurš īpašu popularitāti guvis labā izskata, pareizo paziņojumu un atraktīvās uzvedības dēļ, ticies ar lielās politikas jaunpienācēju Īrijas premjerministru Leo Varadkaru. Abu tikšanās atspoguļojums medijos kļuva par spilgtu apliecinājumu formas, nevis satura politikai.

Īrijas premjers papildina jauno un pievilcīgo pasaules līderu pjedestālu, kur pirms viņa nostiprinājās Emanuels Makrons un Kanādas premjers Džastins Trudo.

Tas ir, ja neskaita mantoto aristokrātiju — karalisko prinča Viljama un hercogienes Keitas pāri.

Īrijas premjers ir homoseksuāli orientēts un pilnīgi atklāti par to runā, kā arī, protams, piedalījās gājienā jeb praidā Dublinā.

Tādēļ tā ir nozīmīga nākšana pie varas katoliskajā Īrijā ar tās vienas daļas iedzīvotāju ļoti konservatīvo attieksmi pret viendzimuma attiecībām un abortiem. Starp citu, viņa tēvs ir imigrants no Indijas, un neiecietīgā attieksme pret imigrantiem arī ir karsts temats Īrijā.

Nupat Leo Varadkars tikās ar Kanādas premjeru. Formas, nevis satura politika.

Pirmā un lielā ziņa bija Kanādas tematikā noformētās zeķes, kuras valkāja Īrijas premjers. Zeķu pāris tika iedāvinātas arī Kanādas premjeram. Mediji piedāvāja arī iespēju salīdzināt Trudo un Varadkara kungu zeķu izvēles.

Tas izpelnījās plašas sociālo tīklu lietotāju simpātijas un retvītus abās Atlantijas okeāna pusēs – Kanādā un Īrijā. Bet Trudo un Varadkars turpināja ekspluatēt simpātijas, demonstrējot veselīga dzīvesveida un draudzīgas saskarsmes paraugstundu kopīgā skrējienā pa Dublinu un apkārtni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti