Rīta Panorāma

Akselam Rouzam 60

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Otavā Covid protestu dēļ ārkārtas stāvoklis

Kanādas galvaspilsētā Otavā Covid-19 protestu dēļ ieviests ārkārtas stāvoklis

Kanādas galvaspilsētā Otavā ieviests ārkārtas stāvoklis, jo pilsētas centru ir paralizējuši protestētāji, kuri iebilst pret federālās valdības noteiktajiem Covid-19 ierobežojumiem. Pilsētas vadība atzīst, ka nespēj kontrolēt protestētājus, pret kuriem iebilst vietējie iedzīvotāji.

Protesta akciju kravas automašīnu šoferi sāka janvāra beigās, bet patlaban tajā piedalās tūkstošiem iedzīvotāju.

Visā Kanādā vairākas nedēļas turpinās kravas automašīnu vadītāju protesti pret prasību vakcinēties, lai varētu veikt reisus uz ASV. Protestiem ir pievienojušies arī citu profesiju pārstāvji, kuri pieprasa atcelt valstī noteiktos ierobežojumus.

Otavas centru, kur atrodas Kanādas parlaments un citas federālo iestāžu ēkas, kopš 29. janvāra bloķē desmitiem kravas automašīnu, bet šoferi un viņu atbalstītāji visapkārt ir saslējuši teltis un būdas.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pilsētas mērs Džims Votsons intervijā medijiem norādīja, ka situācija pilsētā ir nekontrolējama  un protesti apdraud iedzīvotāju drošību. Akcijas dalībnieki uzvedoties aizvien skaļāk, un tas pārvēršas par ballīti.

Votsons paziņoja, ka demonstranti apdraud Otavas iedzīvotāju drošību, tāpēc pilsētai ir nepieciešams federālās valdības atbalsts, lai atjaunotu kārtību.

"Kad ir tūkstošiem protestētāju pret simtiem policistu, mēs esam mazākumā, un mums ir jānodrošina, ka mūsu pilsētā tiek atgriezta kārtība. Jo īpaši prioritāte ir dzīvojamie rajoni, kuru iedzīvotāji pakļauti rupjai uzvedībai," vēsta Votsons.

Tikmēr tūkstošiem cilvēku arī šajā nedēļas nogalē Otavā un citās pilsētās skaļi pauda negatīvo viedokli par ierobežojumiem, izmantoja automašīnu skaņu signālus, dejoja un dziedāja.

Viņi kurināja ugunskurus, lai sasildītos, un galvaspilsētā pie parlamenta ēkas uzstādīja piepūšamās pilis bērniem.

Par nopietniem incidentiem netiek ziņots, atmosfēra galvenokārt bijusi draudzīga.

Tomēr tūkstošiem cilvēku ir iesnieguši sūdzības par protestu radītajām neērtībām, un apmēram 40 tūkstoši cilvēku jau parakstījuši petīciju, kurā aicināts izbeigt demonstrācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti