Panorāma

ASV Neatkarības dienas svinības aizritēs klusāk

Panorāma

Aicina neaizrauties ar antibiotikām

Kanādā pakāpeniski atceļ Covid-19 ierobežojumus

Kanādā pakāpeniski atceļ Covid-19 ierobežojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

ASV kaimiņvalsts Kanāda ir viena no valstīm, kuru Brisele šonedēļ iekļāva drošo valstu sarakstā. Tas nozīmē, ka teorētiski kanādiešiem ļauts ieceļot Eiropas Savienībā. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz jauno Covid-19 gadījumu skaitu pēdējās 14 dienās, vispārējo slimības izplatības tendenci, kā arī valdības rīcību krīzes situācijā. Kanāda gan savas robežas vēl stingri sargā. Tur ierobežojumus mīkstina pakāpeniski.

Kanādu, atšķirībā no Amerikas Savienotajām Valstīm, Covid-19 nav skāris tik smagi. Valstī uz miljons iedzīvotājiem saslimušo ir zem trim tūkstošiem, kurpretī ASV uz miljons cilvēkiem Covid-19 skarto ir vairāk nekā astoņi ar pus tūkstoši. Pirmais gadījums Kanādā tika reģistrēts janvāra beigās. Kanādieši vīrusu uztvēruši ar lielu piesardzību vēl pirms uzliesmojuma sākuma, tā Latvijas Televīzijai skaidro Roberts Strenga, kurš dzīvo Toronto un vada tirdzniecības platformu fotogrāfiem.

"Cilvēki bija zināmā panikā, satraukušies, jo bija 2002. gads, kad Sars bija. Kanāda bija otra skartākā valsts pēc Ķīnas. Tad viņi nebija ļoti sagatavojušies, bet šobrīd viņi bija uz šādu jaunu pandēmiju daudz labāk sagatavojušies. Tāpēc arī daudz lietas tika izdarītas ātrāk, nekā citās valstīs," stāsta Strenga.

Latvietis skaidro, ka iedzīvotāji laikus brīdināti par iespējamām slimības izplatības sekām un no marta sākuma valdība ik dienu komunicējusi par Covid-19 izplatības gaitu. Tajā laikā pakāpeniski tika ieviesti dažādi ierobežojumi – gan ceļošanas, gan pulcēšanās. Arī biroja telpas, kurās latvietis strādā, pārtrauca klātienes darbību. Roberts uzsver, ka iedzīvotāji tikuši labi informēti un valdība ar krīzes situāciju tikusi galā labi.

"Pāris nedēļas pēc tam, kad visi restorāni aiztaisījās ciet, valdība paziņoja par to, ka būs 2000 dolāru maksājums katram iedzīvotājam, kurš ir zaudējis darbu. Un cilvēki tā dēļ arī tik ļoti necentās tikt atpakaļ uz darbu, jo viņi zināja, ka viņiem būs kāds ienākumu avots vismaz," norāda Strenga.

Lielveikali, bāri un kafejnīcas darbību atsākuši vien pirms nedēļas. Dažādi ierobežojumi vēl joprojām ir spēkā. Piemēram, restorāniem un bāriem jānodrošina āra sēdvietas, kā arī distance starp klientiem. No nākamās nedēļas Toronto visiem publiskās vietās obligāta prasība būs valkāt sejas maskas. Šādi ierobežojumi gan neesot nekas salīdzinot ar iepriekšējiem, kā skaidro Roberts. Par noteikumu pārkāpšanu draudējis bargs sods. Piemēram, par karantīnas neievērošanu sods bijis mērāms vairākos tūkstošos Kanādas dolāru. Par tikšanos ar cilvēkiem no citas mājsaimniecības katram iesaistītajam draudēja 500-imt dolāru sods.

"Visu laiku bija tāda sajūta, ka esi uz nažiem. Katrs cilvēks skatās viens uz otru. Kāds nošķaudās, visi cilvēki skatās un uztraucas uzreiz par to. Vairs nav tik traki. Šobrīd var desmit cilvēku kopā pulcēties. Cilvēki var socializēties, un tas ir pilnībā lietas izmainījis. Var redzēt, ka cilvēki ir priecīgāki," pauda Strenga.

Kanādas dienvidu kaimiņus ASV Covid-19 skāris vissmagāk no visām pasaules valstīm. Bet tirdzniecība starp abām valstīm turpinās. Ik dienu Kanādas - ASV robežu šķērso vairāki desmiti tūkstoši kravas automašīnu. Vienlaikus, tūrisms vai nepamatotas vizītes nav atļautas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti