Kalnietei EP darba prioritāšu sarakstā tirdzniecības kari, Ķīna, attiecības ar Krieviju un Arktika

Šonedēļ par Eiropas Parlamenta (EP) lielākās politisko partiju frakcijas – Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas – viceprezidenti ievēlētā deputāte no Latvijas Sandra Kalniete (“Jaunā Vienotība”) intervijā Latvijas Radio atzina, ka tas ir smags darbs, kas prasa ieguldīt daudz laika un viņas darba prioritāšu sarakstā būs vairāki ārpolitikas jautājumi.

Kalniete stāstīja, ka viens no nozīmīgākajiem steidzami risināmajiem jautājumiem ir  tirdzniecības kari – gan ASV un Ķīnas nesaprašanās, gan ASV un Eiropas Savienības (ES) atvērtās telpas tirdzniecības jautājumi.

Intervija ar Sandru KalnietiUģis Lībietis

  Otrs lielais izaicinājums ir, kā normalizēt ES attiecības ar ASV, atzina Kalniete.

  Lielais izaicinājums ir arī Ķīna, jo divpusējās attiecībās gandrīz visas ES dalībvalstis, arī Latvija, ir ieinteresētas Ķīnas lielajā tirgū, bet aizvien skaļāk atskan balsis, kas brīdina no Ķīnas maigās varas, sacīja Kalniete.

  Protams, Latvijai svarīgākais ir arī, kā attīstās ES attiecības ar Krieviju. Pašlaik sankcijas pret Krieviju ir pagarinātas, bet kas zina, kādus signālus vēl tuvākajā laikā ES dos Krievijai, norādīja Kalniete.  

  Mūsu uzdevums stiprināt izpratni par to, kādas intereses ir Krievijai un kā Krievija to panāk, piebilda Kalniete.

  Vēl viena nozīmīga joma, par ko Latvijā maz runā, bet tā kļūst aizvien svarīgāka, ir  Arktika, jo, ledājiem kūstot, paveras jauni transporta ceļi, pieeja dabas resursiem, un bīstama ir Arktikas militarizācija, klāstīja Kalniete.

  Viņa sacīja, ka rosinās nopietni pievērsties šim jautājumam, jo arī tas ir ekonomikas un drošības politikas jautājums.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti