Kalniete ievēlēta par Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidenti

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete ("Jaunā Vienotība") otrdien, 17. septembrī, ievēlēta par EP lielākās politisko partiju frakcijas – Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas – viceprezidenti, informēja Kalnietes palīdze Elīna Bīviņa.

Kalnieti amatam virzīja Baltijas un Ziemeļvalstu deputāti. Kalniete pateicās kolēģiem par izrādīto uzticību, norādot, ka aicinājumu turpināt strādāt ETP grupas prezidijā uztver ar lielu atbildību.

"Eiropa arvien saskaras ar lieliem izaicinājumiem, lai saglabātu tās vērtības, vienotību un gādātu par valstu drošību.

Latvijas interesēs ir stipra un cieši integrēta Eiropa, tās principu aizstāvēšanu uzskatu par savu pienākumu, uzņemoties grupas viceprezidentes amatu," teica EP deputāte.

Kalniete norādīja, ka arī iepriekšējā EP sasaukumā pienākumi ETP grupas viceprezidentes amatā bija saistīti ar ārlietām un ES vērtībām.

“Esmu vadījusi ETP Ārlietu darba grupu, veidojusi sadarbību ar Austrumu partnerības valstīm, it īpaši Ukrainu, Gruziju, Moldovu, arī Rietumbalkānu valstīm, lai atbalstītu to demokrātiskās reformas. Tāpat daudz paveikts, lai formulētu mūsu deputātu grupas pozīciju saistībā ar Krieviju, tās agresiju pret kaimiņvalstīm un dezinformācijas kampaņām daudzviet Eiropā," uzsvēra EP deputāte.

Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis ("Jaunā Vienotība") norādīja, ka Kalnietes ievēlēšana ETP grupas viceprezidentes amatā ir augsts novērtējums visai Latvijas delegācijai

un tas stiprinās Latvijas balsi ne tikai ārpolitikas jautājumos, strādājot pie Eiropas kopējās drošības politikas, bet arī tādos Latvijai svarīgos jautājumos kā Eiropas Savienības (ES) budžets un ES fondu sadalījums.

Kalniete, pildot doto mandātu darbam EP, strādā Ārlietu un Starptautiskās tirdzniecības komitejās, kā arī Drošības un aizsardzības apakškomitejā. Deputāte aktīvi darbojas Austrumu partnerības ietvaros, lai sekmētu demokrātiskos procesus tādās valstīs kā Ukraina, Moldova, Gruzija un citas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt