Kalifornijā zemes noslīdeņos bojā gājušo skaits pieaug līdz 17

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Kalifornijas štatā turpinās glābšanas operācija lietavu un zemes noslīdeņu izpostītajā reģionā. Varas iestādes ziņo, ka dabas stihija jau prasījusi 17 cilvēku dzīvības.

"Glābšanas darbus veic un pazudušos cilvēkus meklē vairāk nekā 500 speciālistu. Operācijā tiek izmantoti arī desmit īpaši apmācīti suņi. Viņiem kopš šā rīta jau izdevies atrast izdzīvojušos," teica glābšanas dienesta pārstāvis Kevins Teilors.

Glābēji informē, ka pašlaik par bez vēsts pazudušiem tiek uzskatīti 13 cilvēki, un izredzes atrast viņus dzīvus mazinās.

Lietavu izraisītie zemes noslīdeņi kopumā nopostījuši vairāk nekā 100 māju, kā arī bloķējuši daudzus Dienvidkalifornijas ceļus. Varas iestādes pagaidām nav aprēķinājušas dabas stihijas radītos zaudējumus, tomēr eksperti lēš, ka tie varētu būt vairāki miljoni dolāru.

Jau vēstīts, ka šajā reģionā iepriekš bija ilgstošs sausuma periods, un tas izraisīja plašus mežu un krūmāju ugunsgrēkus. Liesmas iznīcināja augus, kuru saknes nostiprināja kalnu nogāzes un uzsūca lieko ūdeni.

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti