Kalifornijā turpinās postošie savvaļas ugunsgrēki

Amerikas Savienoto Valstu Kalifornijas štatā turpinās postošie savvaļas ugunsgrēki. Sonomas apgabalā uz ziemeļiem no Sanfrancisko pilsētas uguns jau izpostījusi apmēram 305 kvadrātkilometrus plašu teritoriju.

Kalifornijas mežsaimniecības un ugunsdrošības dienesta pārstāvji informēja, ka līdz šim brīdim uguns jau iznīcinājusi 124 būves un vēl apdraudētas ir apmēram 90 000 ēkas. Apmēram 156 tūkstoši evakuēto cilvēku nedrīkst atgriezties savos mājokļos, un nav zināms, kad rīkojumu varēs atcelt.

Iedzīvotājiem problēma rada arī elektriskās strāvas padeves atslēgšana, ko īsteno energokompānijas, lai novērstu jaunu ugunsgrēku izcelšanos no bojātām elektrolīnijām. Bez elektrības ir mājsaimniecības, kurās dzīvo apmēram pusotrs miljons cilvēku.

Optimismu nevieš arī sinoptiķu prognozes. Stiprais vējš uz brīdi ir pierimis, taču jau gaidāma jauna vētra. 

KONTEKSTS:

Kalifornijas Mežsaimniecības un ugunsgrēku novēršanas departamenta aplēses liecina, ka ugunsgrēku sezona Ziemeļkalifornijā kļuvusi par 75 dienām garāka, kas, domājams, izskaidrojams ar klimata pārmaiņām, kā rezultātā sausuma periodi kļuvuši garāki.

Arī šogad Kalifornijā plosās savvaļas ugunsgrēki. To dēļ štatā izsludināts ārkārtas stāvoklis un gandrīz 200 000 cilvēku dots rīkojums evakuēties. Ugunsgrēki draud izplatīties arī tajās štata vietās, kur tie nav pieredzēti jau teju 80 gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti