Kalē migrantus brīdina par nelegālās nometnes nojaukšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Francijas varas iestāžu pārstāvji sestdien, 22.oktobrī, apmeklēs nelikumīgi izveidoto migrantu apmetni ostas pilsētā Kalē, lai informētu tās iedzīvotājus par plāniem nometni likvidēt. Vietējā administrācija pieņēma oficiālu rīkojumu, kas paredz sākt apmetnes atbrīvošanu jau nākamajā pirmdienā. Skeptiķi brīdina, ka jau pavisam drīz tuvumā varētu izveidoties jauna nelegālā apmetne.

Nelegālā migrantu apmetne ostas pilsētā Kalē, kas ieguvusi nosaukumu Kalē džungļi, sāka veidoties 2015.gada aprīlī. Vienubrīd tajā bija apmetušies pat aptuveni 10 tūkstoši cilvēku.

Šo vietu migranti bija izvēlējušies tāpēc, ka caur Kalē ir iespējams vieglāk nokļūt Lielbritānijā, kur daudziem migrantiem dzīvo radinieki un, kā tiek uzskatīts, ir lielākas izredzes iegūt darbu. Parasti gan ceļošana notiek nelegāli, slepus iekļūstot kravas automašīnās, prāmjos vai vilcienos, kas dodas uz Lielbritāniju.

Sākot ar sestdienu, amatpersonas apmeklēs nometni, lai informētu tās iemītniekus, ka jau pirmdien, 24.oktobrī, viņiem šī vieta būs jāpamet. Attiecīgi paziņojumi dažādās valodās pa skaļruņiem tiek izplatīti jau kopš piektdienas.

Sagaidāms, ka vairums no apmetnes iemītniekiem tiks pārvietoti uz aptuveni 300 citiem pagaidu uzturēšanās centriem visā Francijā. Aptuveni tūkstotis mazgadīgo migrantu bez pavadoņiem tiks īpaši uzraudzīti, un par viņu likteni pagaidām vēl īstas skaidrības nav.

Lai arī esošo graustu nometni ir plānots nojaukt jau tuvākajā laikā, skeptiķi bažījas, ka līdzīga nometne var jau pavisam drīz parādīties no jauna, tikai citā vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti