Kalē «Džungļu» evakuācija sākas mierīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Francijas varas iestādes pirmdien, 24.oktobrī, sāka nojaukt par “Džungļiem” iesaukto nelegālo imigrantu nometni ostas pilsētā Kalē, un evakuācija sākās mierīgi. 

Tiek ziņots, ka nometnes evakuācija norit mierīgi un pirmie imigranti to pamet brīvprātīgi, lai gan vēl svētdien “Džungļos” bija izcēlušies nemieri.

Pirmais autobuss ar 50 imigrantiem no Sudānas Kalē pameta jau astoņos no rīta pēc vietējā laika. Plānots, ka pirmajā reizē 60 autobusi no nometnes izvedīs aptuveni trīstūkstoš imigrantu, kurus izvietots patvēruma meklētāju centros visā Francijas teritorijā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Reģistrācijā imigrantiem izsniedz pirmās nepieciešamības preces, informācijas bukletus un sadala pa grupām –  ģimenes, pieaugušie un bērni bez vecāku pavadības.

Pēc dažādiem datiem, nometnē dzīvo seši līdz astoņi tūkstoši imigrantu – pārsvarā no Sudānas, Afganistānas un Eritrejas. Tiek prognozēts, ka evakuācija aizņems aptuveni nedēļu.

Jau ziņots, ka sestdien un svētdien vietējās amatpersonas apmeklēja nometni, lai informētu tās iemītniekus par plānoto nometnes slēgšanu. Daudzi no iemītniekiem pauda  neapmierinātību ar valdības plāniem, iesaistoties sadursmēs ar vietējo policiju. Protestētāji galvenokārt iebilst pret informācijas trūkumu.

Migrantu tiesību aizstāvības organizācijas pieļauj, ka aptuveni 2000 no "Kalē džungļu" iemītniekiem varētu atteikties doties uz centriem citos valsts reģionos, jo tas viņus attālinātu no sapņa un mērķa nokļūt Lielbritānijā. Varas iestādes ir paziņojušas, ka tās nevēlas pielietot spēku, taču gadījumā, ja migranti atteiksies nometni pamest, būs nepieciešams iejaukties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti