Kalē ar buldozeriem nojauc migrantu nometni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Francijas varasiestādes ar buldozeriem sākušas nojaukt nometnes, ko Kalē pilsētā valsts ziemeļrietumos ir izveidojuši nelegālie imigranti. 

Starp nometni un autostrādi plānots izveidot 100 metru platu buferzonu, lai apgrūtinātu migrantu iespējas iekļūt transportlīdzekļos, kas dodas uz Lielbritāniju.

Teritorijas attīrīšana policijas apsardzībā sākta pirmdien, 18.janvārī, taču naktī uz sestdienu nometnē jau tika aizdedzināti divi buldozeri. Attīrīšanai paredzētajā nometnes teritorijā līdz šim dzīvoja 500 līdz 1500 cilvēku, taču kopumā nometnē mīt ap četriem tūkstošiem cilvēku. Viņi visi vēlas caur Lamanša tuneli no Francijas nokļūt Lielbritānijā.

Iepriekš Francijas ostas pilsētā Kalē notika sadursmes starp policiju un bēgļiem, kuri vēlējās nokļūt Lielbritānijā, izmantojot Lamanša tuneli. Sadursmes starp imigrantiem un policiju Kalē nebija retums. Migrantu izveidotā telšu pilsētā dzīvo cilvēki, kas cer nokļūt Lielbritānijā. Palielinās arī to imigrantu skaits, kas kā tranzītpunktu izmanto Beļģijas pilsētu Zēbrigi.  

Vienlaikus otrdien kļuva zināms, ka Austrija nolēmusi pagarināt kontroli uz savas robežas un tuvākajā laikā to arī pastiprinās.  Valsts varas iestādes iepriekš noskaidrojušas, ka daudzi imigranti reģistrācijas dienestiem sauc neīstus vārdus un melo par izcelsmes valstīm.

Jau vēstīts, ka pēdējos mēnešos Eiropā masveidā ieplūst bēgļi, pārsvarā no militāru konfliktu skartajiem reģioniem, galvenokārt Sīrijas.

Saskaņā ar  jaunākajām Eiropas Komisijas prognozēm nākamajā gadā Eiropā ieradīsies vēl trīs miljoni imigrantu. Savukārt ANO pavēstījusi, ka nākamajos četros mēnešos Grieķijā no Turcijas ieradīsies vismaz pusmiljons imigrantu, un nav pazīmju, ka aukstais laiks varētu ierobežot cilvēku ceļošanu gan pāri ūdeņiem, gan pa sauszemi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti