Kaimiņvalstis turpinās Kataras boikotu

Saūda Arābijas, Apvienoto Arābu Emirātu, Bahreinas un Ēģiptes valdības negatavojas atcelt pret Kataru noteiktās sankcijas.  Oficiālajai Dohai vēl joprojām tiek izvirzītas apsūdzības ekstrēmisma atbalstīšanā.

 “Mums nedrīkst būt tāda valsts kā Katara, kas ir sabiedrotā vairākās organizācijās, kurai ir militārā bāze, no kuras lidmašīnas izlido lai cīnītos ar “Islāma valsti”, bet kura vienlaikus  neievēro teroristus, kuri atklāti darbojas valstī, un tos finansē, kas aizver acis uz ekstrēmistu darbību un aizstāv spridzinātājus pašnāvniekus un jaunus cilvēkus, kuri dodas cīnīties uz konflikta zonām,” norādīja  Saūda Arābijas ārlietu ministrs Adels al Džubeirs.

Četras arābu valstis pagaidām neieviesīs papildu sankcijas pret oficiālo Dohu, tomēr šī nostāja varētu tikt mainīta piemērotā brīdī.

Tikmēr starptautiskā reitingu aģentūra “Moodys” samazinājusi Kataras kredītreitinga nākotnes perspektīvu un norāda, ka pieaugusi ilgstošas neskaidrības perioda iespējamība. Tas var negatīvi ietekmēt valsts ekonomisko un fiskālo stabilitāti. 

Jau vēstīts, ka Saūda Arābija, Apvienotie Arābu Emirāti, Bahreina un Ēģipte 5. jūnijā sarāva diplomātiskās attiecības ar Kataru. Oficiālajai Dohai tika arī izvirzītas 13 prasības, tostarp slēgt televīzijas kanālu “Al Jazeera”, pazemināt savu diplomātisko attiecību statusu ar Irānu un slēgt tās teritorijā esošo Turcijas militāro bāzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti