Kabulā teroristu uzbrukumā viesnīcai 18 bojāgājušie

Vienā no Afganistānas galvaspilsētas lepnākajām viesnīcām ir noticis teroristu uzbrukums, kurā nogalināti 14 ārzemnieki un četriem afgāņi. Bruņotie vīrieši ieņēma ēku un nogalināja vairākus viesus un darbiniekus. Vēlāk viesnīcā sākās ugunsgrēks. Tādēļ daži mēģināja glābties pa logu, sasienot kopā palagus.

Teroristu uzbrukums viesnīcai Afganistānā
00:00 / 01:11
Lejuplādēt

Vairāki armijas uniformā ģērbtie vīrieši sestdienas, 20.janvāra, vakarā iebruka vienā no dārgākajām Kabulas viesnīcām ar nosaukumu “Intercontinental”. Ēkas atbrīvošanas operācija, ko veica Afganistānas īpašo uzdevumu vienības, ilga 13 stundas. Šajā laikā dzīvību ir zaudējuši daudzi viesnīcas darbinieki un viesi.

“Intercontinental” atrodas vienā no Kabulas drošākajiem rajoniem. Tā ir lepna, 60.gados celta ēka, kas ir izvietota kalna virsotnē. Šī viesnīca ir viena no divām lielākajām luksus klases naktsmītnēm Kabulā. Svētdien, 21.janvārī, tajā bija jānotiek nozīmīgai informācijas tehnoloģiju konferencei. Tādēļ uzbrukuma brīdī ēkā atradās vairāk nekā simt šīs jomas speciālistu.

Atbildību par notikušo ir uzņēmies teroristu grupējuma “Taliban” atzars. Šie noziedznieki bija sarīkojuši apšaudi vienā no viesnīcām jau 2011.gadā. Izplatītajā paziņojumā tiek apgalvots, ka uzbrukumu ir veikuši pieci vīrieši. Tomēr aculiecinieku un Afganistānas Iekšlietu ministrijas informācija par uzbrucēju skaitu atšķiras.

Viens no viesnīcas apmeklētājiem pastāstīja, ka iebrukuma brīdī teroristi klieguši, lai neviens netiek atstāts dzīvs. Sadzirdot šos vārdus, vīrietis vispirms paslēpās savā numuriņā un tad mēģināja aizbēgt, rāpjoties lejā pa koku, kas atradās aiz viņa istabas loga. Tomēr zars salūza un vīrietis nokrita, laužot kāju.

Savukārt, kad viesnīcā sākās ugunsgrēks, citi viesi izmantojuši kopā sasietus palagus, lai mēģinātu izkļūt no saviem numuriņiem.

Precīzs bojā gājušo skaits šobrīd nav zināms. Afganistānas Iekšlietu ministrija vēsta par vismaz 14 nogalinātajiem ārzemniekiem un četriem afgāņiem. Vietējā aviokompānija “Kam Air” ziņo, ka  ir nogalināti desmit no tās pilotiem un apkalpes locekļiem, kuri mitrinājās “Intercontinental” viesnīcā.

Lai arī šī ēka tāpat kā daudzi citi sabiedriski objekti Kabulā tiek stingra apsargāta, uzbrucējiem bija izdevies tajā iekļūt caur virtuvi. Šīs notikums vēlreiz norāda uz to, cik nestabila joprojām ir drošības situācija valstī. Un ir skaidrs, ka teroristi ar savu rīcību vēlas uzsvērt Rietumu atbalstītās Afganistānas valdības nespēju kontrolēt notiekošo. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti