Labrīt

Divās nedēļās iespēju maksāt pusi no administratīvā soda piemēro teju 400 reižu

Labrīt

Aprūpētāja Inta Andersone par filmu ''Likteņdzirnas''

Junkers mudina pieņemt stingrākus noteikumus ieceļošanai un izceļošanai Eiropas Savienībā

Junkers mudina pieņemt stingrākus noteikumus ieceļošanai ES un izceļošanai no tās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

“Iecietība nedrīkst apdraudēt mūsu drošību,” tā pagājušajā nedēļā, uzstājoties Eiropas Parlamentā, pauda Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers. Šādi viņš runāja, reaģējot uz lielo patvēruma meklētāju pieplūdumu Eiropā, kas aktualizējis virkni jautājumu, tostarp arī drošības kontekstā, ko dalībvalstīm pašlaik aktīvi nākas risināt. Viens no veidiem, kā varētu risināt ar drošību saistītos jautājumus, būtu ārējo robežu stiprināšana, turpmāk nosakot par pienākumu personām, kas ieceļo vai izceļo no Eiropas Savienības (ES), sniegt arī detalizētu informāciju par sevi un ceļojuma mērķi. Ideālā variantā Junkers uzskata, ka tas varētu notikt līdz gada beigām.

Eiropas Savienībā dažādi ar drošību saistītie jautājumi vairāk aktualizējās pēc uzbrukumiem Briselei pagājušajā gadā. Tad Komisijas priekšsēdētājs Junkers nāca klajā ar paziņojumu par nepieciešamību Eiropā izveidot Drošības savienību, kura tad arī spētu efektīvi cīnīties gan ar terorisma, gan cita veida draudiem.

To, ka komisija joprojām lielu uzmanību pievērš drošības palielināšanai, Eiropas Parlamenta ikgadējā diskusijā par stāvokli ES 2016.gadā apliecināja tās vadītājs. Junkers pauda viedokli, ka drošību viennozīmīgi var palielināt ar efektīvāku informācijas apmaiņu starp dalībvalstīm un drošībsargājošām iestādēm, kā arī ar ārējās robežkontroles paaugstināšanu, ko jau tuvākajā laikā arī varētu ieviest.

„Mēs aizsargāsim savas robežas, pastiprinot pārbaudes uz tām līdz gada beigām ikvienam, kurš tās šķērsos. Līdz ar to par personu, kas ieceļos vai izceļos no Eiropas Savienības, tiks reģistrēta informācija, kad tas noticis, kurā vietā un kāpēc cilvēks šķērsojis robežu,” norāda Junkers.

Junkers šajā gadījumā runā arī par jaunu Eiropas robežu un krasta apsardzi, kas tiks veidota uz "Frontex" bāzes. Tā arī palīdzēs nodrošināt Eiropas Savienības ārējo robežu uzraudzību.

Arī citi Eiropas Savienības komisāri ir vienisprātis, ka paaugstināt drošību ir nepieciešams, lai spētu labāk reaģēt uz pašreizējiem izaicinājumiem ar kuriem ir jāsaskaras Eiropas Savienībai.

Jāsaprot, ka zem efektīvas un patiesas drošības savienības slēpjas vairāku pasākumu kopums, kas dalībvalstīm jāīsteno kopā ar Eiropas Savienības institūcijām. Šeit tiek runāts par terorisma apkarošanu, cīņu pret radikalizēšanos un terorisma finansēšanu, savstarpējo informācijas apmaiņu starp dalībvalstīm, kibedrošību, arī cīņa pret organizēto noziedzību, to skaitā tiek runāts par ārējo robežu aizsardzības stiprināšanu.

Par visu šo veicamo pasākumu kopumu komisija vienojās, kad izstrādāja Eiropas Drošības programmu, kura būtu veicama laika posmā no 2015. līdz 2020. gadam, lai nodrošinātu, ka Eiropas Savienība spētu efektīvi reaģēt uz terorismu un drošības apdraudējumiem savienības teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti