Junkers kritizē Džonsonu un Farāžu par viņu atkāpšanos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Eiropas Komisijas (EK) līderis Žans Klods Junkers otrdien, 5.jūlijā, kritizēja divus no pazīstamākajiem britu eiroskeptiķiem – bijušo Londonas mēru Borisu Džonsonu un nule kā no eiroskeptiskās partijas UKIP līdera amata demisionējušo Naidželu Farāžu – par viņu atteikšanos ieņemt augstus amatus Lielbritānijas politikā laikā, kad valsts iziet no Eiropas Savienības (ES).

Eiroparlamenta deputāti otrdien vairāk nekā trīs stundas debatēja par Eiropadomi, kurā tika spriests par “Brexit” un ko darīt tālāk. Un emocijas sita augstu vilni – deputāti bija dusmīgi par “Brexit”.

Parasti ES institūciju vadītāji ir visai ieturēti, runājot par dalībvalstu politiķiem, bet otrdien bija citādi. Daudz kritikas tika britu politiķiem, kuri tagad viens pēc otra atkāpušies. 

Viens no deputātiem, bijušais Beļģijas premjers Gijs Verhofstads viņu aiziešanu salīdzināja ar žurkām, kuras pamet grimstošu kuģi. Viņš piebilda, ka Faražs tagad droši vien atpūšas kaut kur dienvidu zemēs par EP saņemto atalgojumu. Farāžs otrdien nemaz nebija ieradies uz kārtējo EP sēdi.

Arī Eiropas Komisijas prezidents Junkers bija ļoti ass: “Es tikai gribu piezīmēt, ka spožie vakardienas “Brexit” līderi ir šodienas nožēlojamie līderi. Tie, kas noveda situāciju tik tālu, tagad ir atkāpušies no amatiem – Boriss Džonsons, Naidžels Farādžs un citi. Tie ir retro-nacionālisti. Viņi nav patrioti. Patrioti neatkāpjas, kad situācija kļūst smaga -  viņi paliek.”

Tā vietā, lai radītu plānu, viņi lec ārā no laivas, piebilda Junkers.

Tāpat deputāti no gandrīz visa politiskā spektra pārmeta Eiropas Padomei un Komisijai tās nostāju pēc “Brexit”, proti, ka nekas neesot jāmaina, bet tikai jāuzlabo komunikācija ar sabiedrību. Eiroparlaments bija diezgan vienots savā pozīcijā, ka ES radikāli jāmainās, bet, protams, atšķiras redzējumi, kā tas jādara. Daži, piemēram, iebilda pret starpvaldību elementa pieaugumu. 

Ziņots, ka Džonsons bija minēts kā viens no kandidātiem Konservatīvo partijas līdera amatam pēc tam, kad par demisiju paziņoja britu premjers Deivids Kamerons. Tomēr Džonsons pavēstīja, ka negrasās kļūt par Konservatīvo partijas līdera un premjera amata kandidātu.

Savukārt Farāžs paziņoja, ka pēc tam, kad ir piepildījis savas politiskās ambīcijas un panācis Lielbritānijas izstāšanos no ES, viņš vēlas „atgūt savu dzīvi”.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums ceturtdien, 23.jūnijā, notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Izstāšanos "Brexit" atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons pēc referenduma, kurā vairākums balsstiesīgo valsts iedzīvotāju nobalsoja par valsts iziešanu no ES, piektdien, 24.jūnijā, paziņoja, ka atkāpsies no premjera amata.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti