Junkers Krievijai: Mēs darīsim visu, lai Baltija un Polija būtu aizsargātas

Eiropas Savienības (ES) austrumu robežas ir neaizskaramas, un Krievijai ir jāsaprot, ka Baltijas valstis un Polija ir neaizskaramas un svarīgas ES dalībvalstis, uzrunā Eiropas Parlamentā sacīja Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers.

Viņš trešdien parlamentā teica runu, kurā ziņoja un analizēja svarīgākos notikumus ES un ap to. Viens no jautājumiem, kuram viņš pieskārās, bija arī norises Ukrainā, norādot, ka Ukrainas iedzīvotāji nevēlas dzīvot korumpētā valstī.

Taču kontekstā ar notikumiem Ukrainā un Krievijas ārpolitiku Junkers uzsvēra, ka „ES austrumu robežas ir neaizskaramas, un es gribu, lai Maskava to saprastu”. „Baltijas valstis un Polija ir svarīgas ES dalībvalstis, un es gribu pateikt, lai tās būtu pārliecinātas - mēs palīdzēsim, ja tās robežas un drošība būs apdraudētas. Es gribu pateikt, ka mēs darīsim visu, lai viņus aizsargātu,” teica Junkers.

Viņš atgādināja, ka Luksemburgai, kas ir viņa dzimtene, ir 771 cilvēku liela armija, ieskaitot aizsardzības ministru. Taču tā būtu gatava rīkoties, ja Baltijā vai Polijā būtu kādas nelaimes.

Ziņots, ka pagājušajā gadā pēc Krimas aneksijas un prokremlisko spēku iebrukuma Austrumukrainā radās bažas par Baltijas valstu drošību. Tādējādi daudz lielāku uzmanību Baltijas valstu drošībai pievērsa NATO.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti