Pēc Lielbritānijas referenduma, kurā lielākā daļa dalībnieku nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), no amata atkāpās britu eirokomisārs Džonatans Hils. Viņš bija atbildīgs par finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienību. Hila portfeli uzticēja Eiropas Komisijas viceprezidentam Valdim Dombrovskim.
Pēc Hila atkāpšanās Lielbritānija ir eirokomisāra amatam izvirzījusi pieredzējušo diplomātu, seru Džulianu Kingu, kurš līdz šim bija Lielbritānijas vēstnieks Francijā, pirms tam arī sūtnis Īrijā, kā arī Ziemeļīrijas biroja ģenerāldirektors.
Kingam Briselē notiek saruna - darba intervija ar komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru, kurā Junkers iztaujā komisāra kandidātu, lai pārliecinātos par viņa atbilstību augstajam postenim.
Tiesa, daudzi britu mediji jau steidzas ziņot, ka Oksfordā studējušā Kinga kvalitātes ir neapstrīdamas un viņš jau tagad nepārprotami ir gatavs jaunajiem pienākumiem. Turklāt Kingam Eiropas lietas un īpaši Eiropas Komisijas darbs nebūt nav svešs arī tādēļ, ka viņš savulaik ir vadījis bijušā britu komisāra Pītera Mandelsona un arī baroneses Katrīnas Eštones kabinetu, kuri abi bija atbildīgi par tirdzniecības lietām. Kings ir strādājis arī Lielbritānijas pārstāvniecībā Eiropas Savienībā Briselē.
Lielbritānija līdz ar iepriekšējā komisāra Hila aiziešanu ir zaudējusi ietekmīgo finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības portfeli, un tas, kādi būs jaunā komisāra pienākumi, vēl ir atvērts jautājums.
Izskanējis, ka britu premjerministrs Deivids Kamerons ir aktīvi mudinājis Eiropas Komisijas līderi Kingam piedāvāt vides lietas, kas ir pietiekami svarīga joma, lai neradītu pie finanšu vēriena pieradušajos britos zaudējuma izjūtu.
Ja Kings būs saņēmis zaļo gaismu no Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera, viņam būs jāstājas arī Eiropas Parlamenta priekšā gluži kā visiem iepriekšējiem komisāriem.
Daudzi eksperti un arī mediji norāda, ka Kings ir nebūt ne ērtā pozīcijā, kļūdams par no Eiropas Savienības aizejošas valsts komisāru. Viņš pats ir stingri iestājies par Lielbritānijas palikšanu blokā un to allaž uzsvēris arī publiskās uzrunās. Kings minējis, ka būt Eiropas Savienības sastāvā nozīmē ļoti daudz priekšrocību un ieguvumu, pirmkārt jau ekonomikā, un Lielbritānijai tieši Eiropa ir lielākais tirdzniecības partneris, bet arī drošībā, jo „ teroristi nešķiro valstis un ir labāk pret viņiem cīnīties visiem kopā”.
Arī pēc tam, kad Lielbritānija būs iesniegusi oficiālu ziņu Eiropas Savienībai par referenduma iznākumu un vēlmi izstāties no bloka, tās rīcībā joprojām būs divi gadi ar pilnām dalībvalsts tiesībām un pienākumiem, tādēļ šajā laikā strādās gan britu komisārs, gan Eiropas Parlamenta deputāti.
Līdzšinējā komisāra Hila darbības laiks oficiāli beigsies šīs nedēļas nogalē, 15. jūlijā, un tad jaunos pienākumus blakus vēl līdzšinējiem, proti atbildībai par eiro un sociālo dialogu pārņems Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.
Dombrovskim šos pienākumus lūdz uzņemties Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers, norādot uz viņa līdzšinējo pieredzi.