Junkers: Igaunijai prezidentūras laikā jāfokusējas uz digitālajām lietām

„Igaunijai ir lielas ambīcijas, un tai uz to ir pilnas tiesības,” tā norāda Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers, pēc tikšanās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu Briselē.

Jau jūlijā Igaunija kļūs par Eiropas Savienībā prezidējošo valsti, un kā norāda Junkers, Brisele sagaida no Igaunijas būtisku pienesumu digitālās Eiropas Savienības izveidē.

„Igaunija daudzās nozīmēs ir piemērs citām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Un, lai gan Igaunija Eiropas Savienībai pievienojās tikai 2004. gadā, tā rīkojas kā bloka dibinātājvalsts, kamēr dažas dibinātājvalstis uzvedas kā iesācējas. Līdz ar to mēs šo prezidentūru gaidām ar lielām cerībām. Eiropas Komisija vēlētos, lai Igaunija fokusētos uz digitālo dienas kārtību, jo Igaunijai šajā ziņā ir ārkārtēja ekspertīze. Līdz ar to šajā ziņā esam drošās rokās. Tas pats arī, runājot par enerģētiku un atjaunojamajiem resursiem, kur Igaunija ir piemērs citiem,” saka Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers.

Tajā pašā laikā noprotams, ka Igaunijas prezidentūras loma tādā Eiropas Savienībai sarežģītā procesā kā „Brexit” būs maza. Līdzīgi arī sagaidāms, ka Igaunijas prezidentūras laikā, visticamāk, nebūs būtiska progresa lēmumos par imigrāciju. To Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers lika noprast, atbildot uz žurnālistu jautājumu Briselē par šo tēmu pavisam īsi: „Igaunijai jāfokusējas uz digitālām lietām.”

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti