Junkers aicina izveidot stabilu un spēcīgu patvēruma meklētāju uzņemšanas sistēmu

Eiropadomes sanāksmes priekšvakarā Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers aicināja izveidot Ēiropas Savienībā (ES)  stabilu un spēcīgu patvēruma meklētāju uzņemšanas sistēmu.

“Atsevišķās valstīs patvēruma meklētāju uzņemšanas sistēmas ir dāsnākas, kas veicina migrāciju uz šīm zemēm.

Mēs arī ļoti skaidri redzam, ka pašreizējā sistēma netiek galā ar spiedienu,” sacīja Junkers.

„Tāpēc mums vajadzīga spēcīga sistēma, kas palīdzētu tām dalībvalstīm, kuru ģeogrāfiskā atrašanās vieta nosaka bēgļu pieplūdumu. Tā arī ļautu piedāvāt patvērumu cilvēkiem, kuriem vajadzīga palīdzība, kā arī palīdzētu atgriezties tiem, kuriem nav tiesības palikt ES,” pauda EK vadītājs.

Eksperti ir vienisprātis, ka Junkera paziņojums ir saistīts vairāku Austrumeiropas valstu nevēlēšanos uzņemt bēgļus. Ungārijas valdības vadītājs Viktors Orbāns šonedēļ pat noraidīja iespēju īstenot vienotu ES migrācijas politiku. Savukārt EK 13. jūnijā paziņoja, ka sāks tiesisko procedūru pret Ungāriju, Čehiju un Poliju, kuras atteikušās uzņemt bēgļus ES plāna ietvaros.

Bloka dalībvalstu līderi samitā diskutēs arī par drošību un aizsardzību, nodarbinātību, izaugsmi, konkurētspēju, klimata pārmaiņām, “Digitālo Eiropu” un ārējām attiecībām. Sanāksmē paredzēts apstiprināt Lielbritānijā bāzēto ES aģentūru pārcelšanas procedūru.

 

2 komentāri
Anonīms lietotājs 17722
Aicinu izsviest Junkeru no EK un kārtīgi iedot viņam bietē! :-P
Kremilek Rukis
Zīmīgi, vai ne? Tā vietā, lai sargātu robežas pret nelegālo migrantu plūsmu, domā tik par to, kā viņus varētu uzņemt vēl vairāk. Terors Londonā, Briselē? Nu, un? Junkeram tak ir apsardze!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti