Jukija Amano Teherānā apspriedīs noslēgtās kodolvienošanās ieviešanu dzīvē

Starptautiskās atomenerģijas aģentūras vadītājs Jukija Amano 18.decembrī ieradīsies Irānā, lai ar šīs valsts līderiem diskutētu par noslēgtās kodolvienošanās ieviešanu dzīvē. Kopumā Teherānas darbības šajā jautājumā tiek vērtētas ļoti atzinīgi. Taču šī vizīte notiek laikā, kad Teherāna ir paudusi neapmierinātību par to, ka Amerikas Savienotās Valstis nepilda savas līguma saistības, pagarinot pret Irānu noteiktās sankcijas.

Irāna, Krievija, Ķīna, Francija, Lielbritānija un Vācija vienošanos par pretrunīgi vērtēto Irānas kodolprogrammu panāca pagājušā gada jūlijā, un tā stājās spēkā šī gada janvārī. Līgums paredz, ka rietumvalstīm ir jāatceļ pret Teherānu kodolprogrammas dēļ ieviestās sankcijas, vienlaicīgi norādot, ka jaunas sankcijas nedrīkst ieviest tikmēr, kamēr Irāna ievēro savas saistības.

Līdzšinējos Starptautiskās atomenerģijas aģentūras ziņojumos atzīts, ka kopumā Irāna savas saistības pilda. Taču Teherāna pēdējā laikā ir paudusi neapmierinātību ar ASV lēmumu uz 10 gadiem pagarināt sankcijas pret Irānas Islāma Republiku.

Baltais nams ir paskaidrojis, ka prezidents Baraks Obama sankciju pagarināšanu nav parakstījis, taču šis Kongresa lēmums kļūs par likumu, gan neietekmējot starptautiskās kodolvienošanās ieviešanu dzīvē.

Ņemot vērā arī jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa solījumus atcelt Irānas kodolvienošanos, Irānas ārlietu ministrs Džavads Zarifs ir vērsies pie sarunu vidutājas, Eiropas Savienības augstās pārstāves ārlietās Federikas Mogerīni, pieprasot sasaukt līguma ieviešanu uzraugošās komisijas sēdi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti