Jemenas valdība un nemiernieki panāk izlīgumu

Jemenas starptautiski atzītā valdība parakstījusi vienošanos par varas dalīšanu ar valsts  dienvidu daļu kontrolējošiem separātistiem. Izlīgums tika panākts ar kaimiņvalsts Saūda Arābijas amatpersonu starpniecību.

“Viņa majestāte Saūda Arābijas karalis Salmans deva mums rīkojumu pielikt visas pūles, lai atrisinātu mūsu Jemenas brāļu problēmas. Es  vēlētos uzslavēt Jemenas prezidentu Abedu Rabo Mansuru Hadi un Dienvidu Pārejas padomi par viņu pozitīvo nostāju, kas ļāva panākt  vienošanos Rijādā. Es ceru, ka tā būs jauna nodaļa, kas garantēs Jemenas stabilitāti un attīstību. Es apliecinu, ka Saūda Arābija būs blakus Jemenas tautai," teica Saūda Arābijas kroņprincis Mohamads bin Salmans.

Vienošanās paredz, ka separātistu Dienvidu Pārejas padome iegūs savā kontrolē vairākas ministrijas, bet  oficiālā valdība varēs atgriezties Adenas pilsētā valsts dienvidu daļā. Nemiernieki arī piekrita izformēt savus bruņotos formējumus, un cīnītāju vienības tiks iekļautas prezidenta Hadi vienībās.

Jemena ir viena no arābu pasaules nabadzīgākajām valstīm, un kopš 2014. gada tajā norisinājās  bruņota cīņa  starp Saūda Arābijas atbalstīto valdību un  šiītu hutiešu nemierniekiem. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas informāciju, konfliktā gājuši bojā vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti