Jaunveidojamās Eiropas Prokuratūras vadītāja: Iestādei paredzēts pārāk maz darbinieku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ar pašreizējo darbinieku skaitu Eiropas Prokuratūra varētu netikt galā ar saviem uzdevumiem. Tā Eiropas Parlamenta deputātiem norādīja šīs jaunveidojamās iestādes vadītāja Laura Kovesi. Aplēses rāda, ka pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pārrobežu izkrāpšanas shēmās katru gadu pazūd apmēram 60 miljardi eiro. Tādēļ Eiropas Prokuratūrai nāksies sastapties ar vairākiem tūkstošiem lietu gadā. 

Jaunveidojamās Eiropas Prokuratūras vadītāja: Iestādei paredzēts pārāk maz darbinieku
00:00 / 02:48
Lejuplādēt

Jaunā Eiropas Prokuratūra savas durvis vēl tikai plāno vērt. Tās darbību Luksemburgā ir paredzēts sākt novembrī. Tomēr šīs iestādes vadītāja Laura Kovesi jau tagad pauž satraukumu par to, ka Eiropas Prokuratūrā ir paredzēts nepietiekams darbinieku skaits:

“Vai jums ir nepieciešama Eiropas Prokuratūra vienkārši, lai pateiktu, ka tāda jums ir? Vai arī jūs tomēr gribat, lai šī prokuratūra būtu efektīva?

Es gribu, lai Eiropas Prokuratūra kļūtu par paraugu nelikumīgi iegūto līdzekļu konfiskācijā. Tāpat es gribu, lai šī prokuratūra kardināli mainītu situāciju pārrobežu PVN izkrāpšanas jomā.”

Uzrunājot Eiropas Parlamenta deputātus, Kovesi norādīja, ka vairums administratīvo darbinieku Eiropas Prokuratūrā atbildēs par informācijas tehnoloģiju drošību, cilvēkresursu vadību un citiem praktiskiem jautājumiem. Un tikai trīs cilvēki strādās pie saņemto lietu reģistrācijas un sākotnējās analīzes. Bet Eiropas Prokuratūra paredz, ka katru gadu tā varētu saņemt no dalībvalstīm aptuveni 3000 lietu. 

Pašlaik Eiropas Prokuratūrā piedalās 22 no 27 bloka valstīm. Katrai no tām darbam šajā iestādē ir jānosūta vismaz pa vienam prokuroram. Tomēr izrādās, ka viena no valstīm vēlas deleģēt prokuroru tikai uz ceturto daļu no slodzes. 

Turklāt Kovesi gribētu redzēt 44, nevis 22 deleģētos prokurorus.

“Ja mēs gribam ķerties lietām klāt nopietni, ja mēs gribam parādīt jau no paša sākuma, ka Eiropas Prokuratūra var radīt pievienoto vērtību, ja mēs gribam patiesi neatkarīgu Eiropas Prokuratūru, tad mums ir jāsāk tikai ar pilna laika deleģētiem Eiropas prokuroriem.

Un mums ir vajadzīgi vismaz divi cilvēki no katras dalībvalsts, kas pilnībā saskan ar Eiropas Prokuratūras nolikumu,” norādīja Kovesi.

Viņa uzstāja, ka Eiropas Prokuratūrai ir nepieciešami adekvāti resursi, jo tā var palīdzēt atklāt pārrobežu krāpniecības shēmas ar PVN. Aplēses liecina, ka šādi Eiropas Savienībā katru gadu pazūd ap 60 miljardiem eiro. 

Tāpat Eiropas Prokuratūra nodarbosies arī ar lietām, kas ir saistītas ar nelikumīgu Eiropas fondu saņemšanu un korupciju.

Latvijas pārstāvis Eiropas Prokuratūrā strādās uz pilnu slodzi. Šis cilvēks tika atlasīts atklātā konkursā starp mūsu valsts prokuroriem un tiesnešiem. Tā kā galīgais lēmums par Eiropas prokurora apstiprināšanu Eiropas Savienības Padomē vēl nav pieņemts, Ģenerālprokuratūra pašlaik viņa vārdu neatklāj. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti