Jaunnedēļ ES uzsāks sarunas ar Ukrainu par brīvās tirdzniecības līguma nosacījumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Eiropas Savienība (ES) nākamnedēļ Briselē plāno uzsākt sarunas ar Ukrainu un par brīvās tirdzniecības līguma nosacījumiem. Sarunās piedalīsies arī Krievijas pārstāvji, jo, kā zināms, Krievija līdz šim ir izteikusi dažādas bažas par šo līgumu. Proti, brīvās tirdzniecības zonas izveides rezultātā preces no Eiropas caur Ukrainu varēs brīvi nokļūt arī Krievijā. Tādēļ Krievija iepriekš ir draudējusi ar atbildes rīcību, ja brīvās tirdzniecības režīms starp Eiropu un Ukrainu stāsies spēkā.

Nākamnedēļ Briselē paredzētās trīspusējās sarunas starp Eiropas Komisiju, Ukrainu un Krieviju vispirms notiks tehniskajā, nevis politiskajā līmenī. Proti, abu valstu un Eiropas Komisijas eksperti pie viena galda mēģinās rast praktiskus risinājumus dažādiem iebildumiem, ko līdz šim Krievija ir izteikusi par Eiropas brīvās tirdzniecības līgumu ar Ukrainu.

To otrdien apstiprināja Eiropas Komisijas preses sekretārs Daniels Rozario:

"Trīspusējās sarunas starp ES, Krieviju un Ukrainu atsāksies nākamajā nedēļā, lai panāktu praktisku risinājumu bažām, kuras ir izteikusi Krievijas puse par padziļinātā un visaptverošā brīvās tirdzniecības līguma starp Ukrainu un ES ieviešanu."

Kā zināms, brīvās tirdzniecības līgums starp Ukrainu un Eiropas Savienību jau ir noslēgts un ir daļa no plašāka Asociācijas līguma. Tomēr tika nolemts pagaidām atlikt brīvās tirdzniecības zonas izveidi. Apmaiņā pret to Krievija ir solījusi šobrīd nemainīt tirdzniecības nosacījumus ar Ukrainu.

Vēl pirms Asociācijas līguma parakstīšanas Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir norādījis, ka Ukrainas un Eiropas Savienības brīvās tirdzniecības līgums varētu kaitēt Krievijas ekonomikai.  Vairs nebūšot iespējams kā līdz šim tirgot preces starp Ukrainu un Krieviju, jo, piemēram, Ukrainas ražojumiem būs jāatbilst Eiropas, nevis Krievijas standartiem, kas mēdz atšķirties. Putins arī ir norādījis, ka Ukrainu pārpludināšot Eiropā ražotās preces, kas izspiedīšot no tirgus mazāk kvalitatīvus Ukrainas ražojumus. Daļa no šīm precēm varētu nokļūt arī Krievijā.

Jāpiebilst, ka Krievijas eksporta tirgus līdz šim ir bijis ļoti būtisks Ukrainas ekonomikai. Iekarot līdzīgas pozīcijas rietumos Ukrainas ražotājiem nebūs viegli.

Tirdzniecības sarunas nebūs vienīgās, kas pašreiz Briselē risinās starp Krieviju, Ukrainu un Eiropas Savienību. Tāpat tiek runāts arī par turpmākām gāzes piegādēm Ukrainai. Savukārt Berlīnē pirmdien risinājās garas diskusijas par Minskas otrā miera plāna ieviešanas gaitu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti