Jaunievēlētā Igaunijas prezidente iestājas par sankciju pagarināšanu pret Krieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Jaunievēlētā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida uzskata, ka Eiropas Savienība  (ES) nedrīkst atcelt pret Krieviju noteiktās sankcijas. Attiecību uzlabošana iespējama vienīgi tad, ja Maskava ievēros Minskas vienošanās saistībā ar konfliktu Ukrainā.

Uzstājoties parlamentā, Kaljulaida norādīja, ka sankciju atcelšana būtu piekāpšanās, kādu nedrīkst atļauties. Ierobežojumi līdz šim gan nav devuši gaidīto rezultātu.

Kaljulaida amatā stāsies 10.oktobrī, pilnvaras pārņemot no Tomasa Hendrika Ilvesa, kurš bijis valsts galva divus termiņus pēc kārtas kopumā 10 gadus.

46 gadus vecā Kaljulaida kļūs par pirmo sievieti Igaunijas prezidenta amatā.

Kaljulaida kopš 2004.gada bijusi Igaunijas pārstāve Eiropas Revīzijas palātā.

Dzimusi Tartu, un Tartu Universitātē pabeigusi Bioloģijas fakultāti, bet vēlāk aizstāvējusi maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā.

Deviņdesmito gadu beigās viņa kļuva par tā laika premjera Marta Lāra padomnieci ekonomikas jautājumos, vēlāk uz laiku vadīja Igaunijas valsts energokompānijas “Eesti Energija” Iru spēkstaciju.  

Par Kersti Kaljulaidu kā kompromisa kandidāti pagājušajā nedēļā vienojās gandrīz visas parlamenta partijas pēc tam, kad vairākās balsošanas kārtās augustā un septembrī jauno prezidentu tā arī neizdevās ievēlēt.

Analītiķi uzskata, ka Kaljulandai ir potenciāls gūt par spēcīgu prezidenti, taču tas būs jāpierāda. 

"Tām nav bijis tādu rezultātu, kādiem tās domātas un kas ļautu tās atcelt. Tomēr rezultāts ir - visas ES valstis noturējušās uz viena viļņa, un mēs uzturam spēkā spiedienu," norādījusi jaunievēlētā prezidente.

"Mēs redzam, ka līdz šim tās nav darbojušās, bet tas nav iemesls tās atcelt. Iemesls varētu būt Minskas vienošanos izpilde,” norādīja Kaljulaida.

Ziņots, ka Igaunijas parlamentam ar sesto balsošanas kārtu izdevās ievēlēt jaunu valsts prezidenti - pie partijām nepiederošo Kersti Kaljulaidu. Drīz pēc ievēlēšanas viņa intervijā Latvijas Radio uzsvēra, ka galvenais ir mazināt sašķeltību un meklēt kompromisus kopīgo problēmu atrisināšanai. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti