Globālais latvietis. 21. gadsimts

Visa veida sadarbība ar Latviju ir viens no PBLA darbības virzieniem

Globālais latvietis. 21. gadsimts

“Smadzeņu” jeb kvalificētu speciālistu aizplūšana ir izaicinājums Latvijas zinātnei

Kustības “2x2” vēsturiskā nozīme latvietības saglabāšanā un darbība mūsu laikos

Jauniešu latvietības seminārs «2x2» pēc 30 gadiem šovasar atgriezīsies Kanādā

Pasaules latviešu seminārs "2x2" Kanādā šogad notiks no 26. jūnija līdz 3. jūlijam Saulainē, netālu no Toronto. Latvieši no visas pasaules sanāks kopā izdziedāt, izdancot, izzināt, izjust un izbaudīt savu latvietību, pavadot nedēļu ar pieredzējušiem programmu vadītājiem un iedvesmojošiem dalībniekiem. Pēdējo reizi Kanādā seminārs notika 1988. gadā. Pieteikties aicināti gan ārzemēs, gan Latvijā dzīvojošie jaunieši no 18 līdz 30 gadu vecumam. Seminārs notiks pirms XV Dziesmu svētkiem Kanādā, kas savukārt norisināsies no 4. līdz 7. jūlijam.

Mēnesi vēlāk no 26. jūlija līdz 2. augustam seminārs "2x2" notiks arī Latvijā, Latgalē, atpūtas kompleksā "Virogna", kas atrodas 30 kilometrus no Daugavpils. Arī šim semināram aicināti gan ārzemēs, gan Latvijā dzīvojošie jaunieši no 18 līdz 30 gadu vecumam.

"2x2" seminārs ir vieta, kur kopš pašiem pirmssākumiem 1964. gadā dzimst nākotnes Latvijas sabiedrības līderi. Vieta, kur satiekas domubiedri, lektori un visas pasaules jaunieši, kas sevi sauc par latviešiem.

Šogad divas reizes iespēja nokļūt seminārā "2x2" ir ikvienam, kurš vēlas sajust savu latvietību, meklējot sevi.

Semināri "2x2" ir unikāla iespēja apjaust savu senču devumu un  piederību Latvijai, Latvijas Radio raidījumam "Globālais latvietis. 21.gadsimts" uzsver "2x2" padomes priekšsēdētāja Liene Dindone. ""2x2" ir mans dzīves stāsts. "2X2" veidoja bēgļi. Mūsdienu latviešiem aizmirsies, ka tie, kur aizsāka šo kustību, bija bēgļi, kuri bija spiesti atstāt savas mājas, dzimteni, ģimeni. Viņiem nekā cita nebija, tāpēc radās vieta, kur saglabāt saikni ar latvietību. Dzīvojot trimdā, viegli pazaudēt savu latvietību.

Es dzīvoju mazā miestiņā ārpus Čikāgas, un man nebija draugu latviešu, tāpēc "2x2" bija vieta, kur atrast līdzīgi domājošos un noteikti sajutu savu latvietību.”

Tagad Liene - kā pasaules latviešu semināra padomes priekšsēdētāja - satraukta par to, ka katra nākamā paaudze, dzīvojot ārpus Latvijas, zaudē savu identitāti. Tieši tāpēc notiek semināri ne tikai ārpus Latvijas, bet arī Latvijā.

Latvijā semināri notiek kopš 2015. gada, un to brīdi var saukt par semināra atdzimšanu vai pārdzimšanu. Kopš "2x2" notiek Latvijā, mainījusies arī Latvijā dzīvojošos jauniešu domas par "2x2". Tā ir vieta, kur satiekas līdzīgi domājoši, katrs savā pasaules malā piedzimuši un tomēr visi sevi sauc par latviešiem.

Tā ir iespēja ārpus dzimtenes dzīvojošiem jauniešiem iepazīt Latviju, savukārt Latvijā dzīvojošajiem tā ir iespēja novērtēt, to, kas mums pieder.

Tieši tāpēc "2x2" sauc par pasaules jauniešu semināru, jo liela daļa tikšanās laika paiet diskusijās, lekcijās, pārrunās. Tematu loks ir ārkārtīgi plašs, tostarp neiztrūkst kopības sajūtas nostiprināšana, gan dziedot kopā, gan aktīvi rosoties un apgūstot kādas jaunas prasmes. Kā, piemēram, ziemas seminārā Kurzemē 11 latviešu jaunieši, kuri pirms tam ne reizi mūžā nebija turējuši rokās kokli, semināra noslēgumā uzstājās ar kokles spēli.

"2x2" dalībnieku vārdiem ir unikāls piedzīvojums, kurā sasmelt latvietību.

 

Informācija par šīs vasaras "2x2":

"2x2" Kanādā:

 • DALĪBNIEKI: 19-30 gadu veci latviešu jaunieši;
 • LAIKS: 26. jūnijs - 3. jūlijs 2019. gada vasarā;
 • VIETA: Saulaine, Netālu no Toronto;
 • KO DARĪSIM: Pārrunāsim vēsturi, kultūru, politiku, folkloru, valodu un dzīvi; dziedāsim, dejosim un meklēsim savu latvisko identitāti pagātnē un nākotnē; priecāsimies par Kanādas skaisto dabu;
 • DALĪBAS MAKSA: dalības maksa ir 400 EUR / 600 CAD / 460 USD;
 • Ir pieejamas stipendijas;
 • Vietu skaits ierobežots! 

 

 "2X2" Latvijā

 • DALĪBNIEKI: 18-30 gadu veci latviešu jaunieši;
 • LAIKS: 26. jūlijs - 2. augusts 2019. gada vasarā;
 • VIETA: Latgalē (vieta tiks precizēta)
 • KO DARĪSIM: pārrunāsim vēsturi, kultūru, biznesu, folkloru, valodu un dzīvi; dziedāsim, dejosim un meklēsim savu latvisko identitāti pagātnē un nākotnē, kā arī, protams, iepazīsim Latgales krāšņumu;
 • DALĪBAS MAKSA: dalības maksa – 290 EUR;
 • Ir pieejamas stipendijas;
 • Vietu skaits ierobežots! 

 

“Satikties, iepazīties un uz nedēļu atslēgties no ikdienas skrējiena un rūpēm un izbaudīt to, kas mums ir dots. Skatoties uz šodienas līderiem, es atpazīstu bijušos "2x2" dalībniekus," tā par šīm nometnēm saka Aivars Osvalds - cilvēks, kurš ilgus gadus bijis "2x2" dalībnieks un rīkotājs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti