Jaunas sankcijas pret Krieviju vērš arī ASV

Dažas stundas pēc Eiropas Savienības vērsto sankciju stāšanās spēkā ar jaunām arvēl plašākām sankcijām nākušas klajā arī Savienotās valstis. Vašingtonas melnajā sarakstā nonākusi Krievijas lielākā banka “Sberbank” , kā arī vairāki enerģētikas uzņēmumi, tostarp “Gazprom” un“Lukoil”. 

ASV prezidents Baraks Obama uzsvēra, ka Vašingtona saskata zināmu progresu pēc sanāksmes Minskā, kurā paziņots par pamieru starp prokrieviskajiem separātistiem un ukraiņu spēkiem, tomēr Krievija nav samazinājusi aktivitāti, kas saistīta ar mēģinājumiem destabilizēt situāciju Ukrainā. 

“Sberbank”  kļuvusi jau par ceturto Krievijas banku, kura vairs nevarēs aizņemties naudu ASV finanšu tirgū uz termiņu, kas ilgāks par mēnesi. Sankcijas pret naftas uzņēmumiem tikmēr arī nozīmē, ka tiks iesaldēta ASV un Krievijas uzņēmumu sadarbība Arktiskajos reģionos, liedzot preču, pakalpojumu un tehnoloģiju eksportu, kas domāts Krievijas dziļūdens naftas ieguves, naftas platformu un slānekļa gāzes ieguves attīstīšanai.

Jau ziņots, ka  Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā Kijeva un pašpasludināto neatzīto Doņeckas un Luhanskas tautas republiku pārstāvji parakstījuši protokolu par uguns pārtraukšanu. Tomēr jau nākamās dienas rītā tika ziņots par vienošanās pārkāpumiem.

Karstākajos konflikta punktos, it īpaši Ukrainas bruņoto spēku kontrolētās ostas pilsētas Mariupolas apkārtnē, ik pa brīdim notiek jaunas apšaudes. Saņemtas arī ziņas par kārtējiem ievainotajiem un bojāgājušajiem civiliedzīvotājiem.

Lai apturētu Krievijas agresiju, ES piektdien ieviesa jaunās sankcijas pret Krieviju. ES oficiālajā vēstnesī publicētais sankciju saraksts, kura apstiprināšana vairāku dalībvalstu iebildumu dēļ ievilkās, ir jaunākais rietumvalstu mēģinājums piespiest Krieviju pārtraukt agresiju Ukrainā un līdzdarboties situācijas stabilizēšanā.

 

Sekojot ASV piemēram, tagad arī ES sankcijām pakļāvusi Krievijas valstij piederošās naftas kompānijas. Uzņēmumiem “Rosņeftj”, “Gazpromņeftj”  un “Transņeftj” turpmāk būs liegta pieeja finansējumam no  Eiropas finanšu tirgiem.

Tāds pats liktenis gaida bruņojuma uzņēmumus – helikopteru, iznīcinātāju, tanku, zenītraķešu un Kalašņikova automātu ražotājus. Eiropas Savienībā nevēlamo personu saraksts tikmēr papildināts ar 24 Krievijas un anektētās Krimas amatpersonām, kā arī separātistu grupējumu redzamākajām personām. To skaitā iekļauts arī skandalozais Krievijas liberāldemokrātu partijas līderis, Valsts domes deputāts Vladimirs Žirinovskis.

Sankciju dēļ kārtējo spējo kritumu pret ASV dolāru jau piedzīvojis Krievijas rublis, bet Krievijas amatpersonas  ir gatavas atbildēt Eiropas Savienībai uz šīm sankcijām tikpat sāpīgi, ja ne vēl sāpīgāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti