Jaunais Ukrainas ģenerālprokurors vieš cerības cīņā pret visu rangu likumpārkāpējiem

Ukrainas politiskās partijas „Tautas fronte” deputāti vērsušies Ģenerālprokuratūrā ar aicinājumu pārbaudīt televīzijas kanāla „Inter” pārdošanas apstākļus. Tiek pieļauts, ka telekanāls savulaik iegādāts par Krievijas līdzekļiem. Tāpat ierosināts nopratināt vairākus ietekmīgus oligarhus. Ukraiņu prese lielas cerības liek uz jauno Ukrainas ģenerālprokuroru, kurš solījis asi vērsties pret visiem likumpārkāpējiem, tostarp augstākajos varas gaiteņos.

Par to, ka Krievija pret Ukrainu un arī daudzām Eiropas valstīm ir izvērsusi informatīvo karu, tiek runāts ļoti daudz un bieži. Arī tas, ka Krievija sev vēlama viedokļa paušanai bieži vien izmanto ārvalstu masu saziņas līdzekļus, nevienam vairs nav noslēpums.

Pēdējā laikā Ukrainā uzmanības centrā nonācis televīzijas kanāls „Inter”. Kā paziņojis premjerministra Arsēnija Jaceņuka vadītās „Tautas frontes” deputāts Antons Geraščenko, televīzijas kanālu 2013. gadā iegādājās ietekmīgais oligarhs Dmitrijs Firtašs, iztērējot tam 2,5 miljardus dolāru. Pēc neoficiālām ziņām, šī nauda esot piešķirta pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīkojuma, kurš jau toreiz esot gatavojies Ukrainas ieņemšanai un kuram esot bijuši nepieciešami masu saziņas līdzekļi spiediena izdarīšanai ne tikai no Krievijas, bet arī pašā Ukrainas iekšienē.

Geraščenko vadīta deputātu grupa ir vērsusies Ukrainas Ģenerālprokuratūrā, lai izpētītu „Inter” iegādāšanās apstākļus, kā arī lūgtu paskaidrojumus Dmitrijam Firtašam par šim darījumam atvēlēto līdzekļu izcelsmi. Tāpat deputāti rosina nopratināt bijušo Viktora Janukoviča prezidenta administrācijas vadītāju un tagad vienu no opozīcijas līderiem Sergeju Ļovočkinu, kurš kļuvis par „Inter” mazākuma akciju turētāju.

Kā izteicies Antons Geraščenko, viņš cer, ka Ģenerālprokuratūra šo testu izies:

„Ja šo lietu mēģinās noklusēt un tā virzīsies uz nekurieni, tas nozīmēs tikai to, ka pie mums oligarhi joprojām ir pie varas. Ne tikai Kolomoiskis ir oligarhs. Ir vēl Firtašs, kurš pašlaik atrodas Vīnē un pret kuru uzsākta ASV federālā izmeklēšanas biroja izmeklēšana. Ir arī citi televīzijas kanālu īpašnieki, kuri tiešā veidā ietekmē mūsu valsts informatīvo politiku. Karojošā valstī pilsoņiem ir jāzina, kam pieder tie vai citi masu saziņas līdzekļi, un šo informāciju nedrīkst slēpt.”

Ģenerālprokuratūra jau ir piekritusi izskatīt šo lietu un ir uzsākta izmeklēšana.

Lai arī iepriekš tieši Ģenerālprokuratūra bieži vien tiek minēta kā galvenā tiesiskuma kavētāja un korupcijas piesedzēja, pēdējā laikā Ukraiņu presē šis viedoklis sāk mainīties. Galvenokārt jaunā ģenerālprokurora Viktora Šokina dēļ. Viņš jau izpelnījies uzmanību ar to, ka atlaidis vairākus savus vietniekus, kuri varētu būt iesaistīti kriminālās darbībās, kā arī solījis uzsākt izmeklēšanu Ministru kabinetā.

Starp citu, svētdien tieši intervijā televīzijas kanālam „Inter” Šokins norādījis, ka viņš lietu izmeklēšanai pieiet ļoti nopietni un viņam neaizskaramu personu nav:

„Likums ir viens visiem. Vai tad mēs piemērosim likumu tikai vienkāršiem pilsoņiem, kā tas diemžēl bija līdz šim? Tā nebūs! Priekš manis nav neaizskaramo. Ja tas, nedod Dievs, būs Ukrainas prezidents vai premjerministrs, vai kāda cita amatpersona, un, ja šī persona būs pastrādājusi noziegumu, tā tiks saukta pie atbildības.”

Tomēr jāsaka, ka Viktoram Šokinam netrūkst arī kritiķu, kas norāda - jaunais ģenerālprokurors ir iecelts amatā, lai pildītu prezidenta Petro Porošenko uzstādījumus. Taču jebkurā gadījumā, eksperti uzskata, ka no Ģenerālprokuratūras nākotnē var sagaidīt ļoti daudz skaļu paziņojumu un skaļu krimināllietu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt