Jaunais koronavīruss laupa dzīvības ASV un Japānas pilsoņiem Ķīnā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 7 mēnešiem.

Pēdējo 24 stundu laikā Ķīnā atklāti vairāk nekā trīs tūkstoši jaunu inficēšanās gadījumu. Tādējādi ar koronavīrusu inficēto skaits pieaudzis līdz aptuveni 34 tūkstošiem, bet bojā gājušo ir vairāk nekā septiņsimt. Uhaņā vīruss laupījis dzīvību arī kādam 60 gadus vecam amerikānim un vienam japānim. Tie ir pirmie gadījumi, kad no vīrusa miruši citu valstu pilsoņi.

Uhaņā, kas ir vīrusa izcelsmes pilsēta, desmit dienu laikā tika uzcelta speciāla slimnīca, kurā ārstē ar vīrusu inficētos. 8. februārī pacientus sāk pieņemt arī otra.

Tajā pašā laikā vēl joprojām nepietiek gultu visiem slimniekiem, tādēļ daudziem ieteikts palikt mājās un kontrolēt veselības stāvokli pašiem.

Jaunākais cilvēks, kam šonedēļ tika konstatēta inficēšanās, bija vien 36 stundu vecs. Savukārt vakar kādai vīrusa skartai sievietei nāca pasaulē vesels bērniņš. Nav gan zināms, vai māte pati izdzīvos.

“Viņa daudz klepo, un visu nedēļu viņai bijis drudzis. Sievietes stāvoklis pasliktinās. Dažreiz viņai bija grūti elpot, tāpēc baidījāmies, ka arī bērniņam varētu aptrūkties gaiss. Nācās veikt ķeizargriezienu,” mātes stāvokli komentēja ārste Čena Lana.

Bailēs par vīrusa izplatību Honkonga ieviesusi stingrāku kontroli uz robežas. Normālos apstākļos robežu ik dienu šķērso miljoniem cilvēku.

Tagad visiem, kas ierodas no kontinentālās Ķīnas, būs divas nedēļas jāpavada karantīnā speciālās ēkās vai viesnīcās. Tiem, kas šos noteikumus pārkāps, draud sods vai pat apcietinājums. Lielākā daļa robežpunktu ir slēgti. Honkongas iedzīvotāji sākuši panisku iepirkšanos, gatavojoties vairākas nedēļas palikt mājās.

Gaidīšana noris ne tikai pie Honkongas zemes robežas, bet arī tās ostās. Jau vairākas dienas karantīnā atrodas gandrīz divi tūkstoši cilvēku, kas bija plānojuši pavadīt brīvdienas luksusa kruīzā.

Visiem tiek veiktas veselības pārbaudes un aizliegts pamest kajītes, kamēr nepaies divas nedēļas.

Vīruss izplatījies gandrīz 30 valstīs un inficējis vairāk nekā 300 cilvēku ārpus Ķīnas. Francijā apstiprināti pieci jauni gadījumi. Visi vīrusa skartie ir Lielbritānijas pilsoņi, kas, visticamāk, inficējušies kādā Francijas kalnu slēpošanas kūrortā. Vēl joprojām zinātnieki meklē atbildi, kā cīnīties pret  neredzamo ienaidnieku.

KONTEKSTS:

2019. gada decembrī Ķīnā sākās jauna vīrusa izplatība. Jaunā vīrusa uzliesmojuma epicentrs ir Ķīnas centrālās daļas pilsēta Uhaņa, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pretēji sākotnējiem pieņēmumiem secināts, ka vīruss varētu tikt pārnests arī no cilvēka uz cilvēku.

Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas: Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV, un Austrālijā. Pirmie gadījumi identificēti arī Eiropā – Francijā, Vācijā un Somijā.

Savukārt Pasaules Veselības organizācija (PVO) saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā. Jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojums radījis īpašu satraukumu, jo tas ir radniecīgs SARS jeb smagā akūtā respiratorā sindroma izraisītājam. SARS 2002. un 2003. gadā prasīja gandrīz 800 cilvēku dzīvības, pārsvarā kontinentālajā Ķīnā un Honkongā. 

Mirušo skaits tagad ir pārsniedzis SARS jeb smagā akūtā respiratorā sindroma uzliesmojumā mirušo skaitu Ķīnā un Honkongā 2002. un 2003.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti