Jaunais Itālijas premjers Konte sola saglabāt valsts dalību eirozonā

Itālijas jaunais Ministru kabinets nepieprasīs valsts izstāšanos no eirozonas. Par to pirms uzticības balsojuma parlamenta augšpalātā – Senātā – paziņoja populistiskās Pieczvaigžņu kustības un labējās Līgas koalīcijas veidotās valdības vadītājs Džuzepe Konte.  

 “Izstāšanās no eirozonas nekad nav apspriesta. Par to nav diskusijas, un šis jautājums nav iekļauts jaunās valdības programmā.  Ir cits jautājums – un vai nav pamatoti, ka valdībai ir tiesības pārskatīt valsts ekonomisko politiku?” pauda Konte.

Dažu jaunā Ministru kabineta locekļu negatīvā attieksme pret dalību eirozonā bija galvenais iemesls, kāpēc maija beigās sarunas par valdības veidošanu nonāca strupceļā.

Kontes paziņojums arī mazinās Eiropas Savienības dalībvalstu un amatpersonu bažas par jaunās Itālijas valdības īstenoto fiskālo politiku. Tomēr viņš neatkāpās no citām pretrunīgi vērtētām idejām – imigrācijas ierobežošanas, atteikšanās no taupības pasākumiem un attiecību pārskatīšanas ar Krieviju.

Pēc premjera uzklausīšanas Senāts nobalsoja par uzticību jaunajai valdībai, un jau šodien paredzēts līdzīgs balsojums parlamenta apakšpalātā. Abām partijām tajā ir deputātu vairākums, tāpēc tā tiek uzskatīta par formalitāti.  

KONTEKSTS:

4.martā notikušajās Itālijas parlamenta vēlēšanās neviena no partijām neguva absolūtu vairākumu. Visvairāk balsu guva "Ziemeļu līga" un "Pieczvaigžņu kustība". Abu minēto radikālo partiju pārstāvji paziņoja par gatavību veidot valdošo koalīciju, kas atteiktos no taupības pasākumiem un palielinātu budžeta deficītu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti