Rīta Panorāma

ECT pieprasa atbrīvot Navaļniju no ieslodzījuma

Rīta Panorāma

Teksasā no sala glābj jūras bruņurupučus

Jaunā Itālijas vadība iztur uzticības balsojumu Senātā

Jaunā Itālijas valdība iztur uzticības balsojumu Senātā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Itālijas parlamenta augšpalāta Senāts, atbalstījis premjerministra Mario Dragi izveidoto jauno valdību. Taču pilnvērtīgu darbu tā varēs uzsākt pēc ceturtdien paredzētā balsojuma apakšnamā. 

Dragi un viņa veidoto valdību atbalstīja pārliecinošs vairākums senatoru, un eksperti uzskata, ka arī balsojums pārstāvju palātā ir formalitāte. 

Bijušais Eiropas Centrālās bankas prezidents Dragi izveidojis tā dēvēto tehnokrātu valdību, un viņu atbalsta vairāk nekā 60% iedzīvotāju. Valstī Covid-19 pandēmijas dēļ ir smaga situācija, tāpēc nepieciešams izvairīties no dziļiem strīdiem un vienoties kopējam darbam. 

Savā pirmajā oficiālajā uzrunā Dragi aicināja politiķus uz kopīgu cīņu pret koronavīrusa pandēmiju. Patlaban vienotība esot nevis izvēle, bet pienākums. Premjers arī minēja kabineta  galvenos uzdevumus – straujāku vakcinācijas kampaņas, kā arī  ekonomiskas un administratīvas reformas īstenošanu. 

KONTEKSTS:

Itālijas prezidents Serdžo Matarella februāra sākumā aicināja Mario Dragi uzņemties valdības veidošanu pēc tam, kad parlamentā pārstāvētajām partijām nebija izdevies vienoties par jaunu koalīciju.

Dragi atsaucās prezidenta aicinājumam un uzsāka sarunas ar politiskajiem spēkiem, lai noskaidrotu, vai viņam būs pietiekams atbalsts likumdevējā.

Bijušais Eiropas Centrālās bankas prezidents Dragi 13. februārī stājās Itālijas premjerministra amatā. Viņš vadīs nacionālās vienotības valdību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti