Japāņu irigācijas sistēmas atdzīvina Afganistānas tuksnešus

Tradicionālas japāņu irigācijas sistēmas iedveš jaunu dzīvību Afganistānas tuksnešos. Ūdens plūsma ne tikai palīdz lauksaimniecībai, bet arī garantē drošību un darbavietas vietējiem iedzīvotājiem.  

Kādreiz pamestajā Nangarhāras provincē Afganistānas austrumos tagad rosās dzīvība. To nodrošinājis ūdens no netālu esošās Kunāras upes. 25 kilometrus garš irigācijas kanāls, kas izveidots ar Japānas valdības atbalstu, Gamberi tuksnesi pārvērtis par mežu un ražīgas lauksaimniecības zemes apvidu.

 Gamberi ciema iedzīvotājs Dins Muhameds stāsta, ka pirms tam te bija tuksnesis. “Kad kanāls uz šejieni atnesis ūdeni, atnāca attīstība, vairāk koku un fermu ar darba iespējām,” saka Muhameds.

Japānas nevalstiskās organizācijas projekts “Zaļā zeme” reģionā tika sākts 2003.gadā.  Ūdens no Kunāras tiek ņemts atbilstoši dabiskai upes plūsmai. Piemēram, plūdu sezonā lielāks ūdens daudzums tiek sakrāts rezervuāros, ko tad var izmantot sausuma laikā.

Projekta autori norāda, ka tas tika attīstīts, lai veicinātu Afganistānas nākotni pēc gadu desmitiem ilguša kara un nestabilitātes.

Projekta attīstītājs Tetsu Nakamura saka: “No kara valstij nav nekāda labuma. Atskatoties uz pēdējiem 30 gadiem, ir tikai destrukcija, tikai destrukcija.”

Tomēr aizvien aktīvu teroristisko grupējumu dēļ ceļš uz jaunu sākumu bija garš un smags. 2008.gadā vienu no Japānas nevalstiskās organizācijas darbiniekiem nolaupīja un nogalināja talibi. Bezizeja un posts Afganistānā tiem nāk par labu, jo bezdarbniekus ir vieglāk iekļaut teroristu rindās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti