Japānas un Dienvidkorejas ministri apspriedīs strīdīgo jautājumu par karā paverdzinātajām sievietēm

Pirmdien, 28.decembrī, paredzēta Japānas un Dienvidkorejas ārlietu ministru tikšanās, kuras laikā uzmanības centrā būs strīdīgais jautājums par Otrā pasaules kara seksa verdzenēm un iespējamo kompensāciju izmaksāšanu. Japāna uzskata, ka šis jautājums ir atrisināts jau pirms 50 gadiem, bet Dienvidkoreja joprojām pieprasa formālu atvainošanos un kompensācijas joprojām dzīvajām korejietēm. 

Tiek uzskatīts, ka Otrā pasaules kara laikā Japānas bordeļos kā verdzenes tika nodarbināti aptuveni 200 tūkstoši sieviešu. Daudzas no šīm sievietēm bija korejietes, no kurām 46 joprojām ir dzīvas.

Japānas puse uzskata, ka šis jautājums tika atrisināts jau 1965.gadā, kad tā piekrita izmaksāt savai bijušajai kolonijai kopumā 800 miljonus dolāru grantu un aizdevumu veidā. Taču Dienvidkoreja uzskata, ka šī vienošanās nenosedz kompensācijas karalaika noziegumu upuriem un neuzliek par pienākumu Japānai uzņemties likumīgu atbildību par nodarīto.

Pirms gaidāmās tikšanās ar Japānas ārlietu ministru Fumio Kišidu Dienvidkorejas ārlietu resora vadītājs Juns Bjungse uzsvēris, ka Seulas pozīcija šajā jautājumā nav mainījusies un nemainīsies.

Jau ziņots, ka neoficiāli paziņojumi presē vēsta, ka Japāna varētu piedāvāt izveidot kopīgu fondu izdzīvojušo seksa verdzeņu atbalstīšanai. Taču dienvidkorejiešu sabiedrībā arvien izplatītākas kļūst šaubas par to, vai Japānas vēlme beidzot atrisināt šīs domstarpības patiešām ir patiesa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti