Japānas princese Ajako apprec nedižciltīgu vīru

Japānas galvaspilsētas Tokijas Meidzi templī notikusi princeses Ajako kāzu ceremonija. Viņas vīrs nepieder pie dižciltīgo aprindām, tāpēc arī karaļnama pārstāvei nākotnē nāksies dzīvot vienkārša cilvēka dzīvi.

Japānas mediji ziņo, ka ceremonijas laikā jaunlaulātie apmainījās ar gredzeniem un tasītēm ar sakē. Tā ir sintoistu tradīcija, šādi laulības noslēdz arī vienkāršie valsts iedzīvotāji. 28 gadus vecajai imperatora brālēna meitai bija Heijanas laikmeta frizūra un viņa bija tērpusies tradicionālajā sieviešu apģērbā – kimono. Savukārt līgavainim – 32 gadus vecajam kuģu būves kompānijas “Nippon” darbiniekam Keijam Morijam – klasiskā melnā fraka.

Japānas mediji vēsta, ka pagājušajā nedēļā Ajako tikās ar imperatoru Akihito un atvadījās no karaliskās ģimenes. Vienlaikus viņa solīja arī nākotnē palīdzēt saviem radiniekiem, neraugoties uz statusa maiņu. Šādas laulības Japānā vairs nav retums, un arī imperatora mazmeita 2020. gadā plāno apprecēties ar savu draugu, kurš nepieder pie dižciltīgo aprindām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti