Japānas premjers noliedz, ka uz rezidenci nepārceļas spoku dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Japānas premjerministra Sindzo Abes birojs piektdien oficiāli noliedza mēnešiem ilgušās baumas, ka premjers uz oficiālo rezidenci nav pārcēlies, bažījoties, ka tā ir spoku apsēsta.

Abe amatā stājās decembrī, bet līdz šim nav pārcēlies uz ķieģeļu ēku ar 11 istabām Tokijas centrālajā daļā. Vietējie plašsaziņas līdzekļi norādīja, ka visi iepriekšējie Japānas premjerministri uz rezidenci ir pārcēlušies drīz pēc stāšanās amatā.

Vairāki bijušie premjeri ir stāstījuši par neparastām parādībām ēkā, kur pagājušā gadsimta 30.gados norisinājās centrālie notikumi divos asiņainos apvērsuma mēģinājumos.

Bijušais Japānas premjers Dzjuničiro Koidzumi reiz žurnālistiem sacīja, ka šajā ēkā nekad neesot sastapies ar spokiem, "lai gan vēlētos viņus redzēt".

Vairākas Japānas pirmās lēdijas ir atteikušās dzīvot oficiālajā premjera rezidencē, bažījoties par tur mītošajiem gariem.

„Ir baumas, ka oficiālā rezidence ir spoku apsēsta. Tā ir taisnība? Vai premjerministrs Abe atsakās pārcelties uz oficiālo rezidenci baumu dēļ?” vēstulē Abes birojam jautāja parlamenta opozīcijas deputāts.

Deputāts sacīja, ka lēmums nepārcelties uz oficiālo rezidenci var kavēt Abes reakciju ārkārtas situācijās, jo premjera rezidence atrodas blakus viņa biroja ēkai.

Abes valdība piektdien sniedza īsu rakstisku atbildi, norādot, ka "mēs nepiekrītam jautājumā formulētajam".

1932,gada maijā jūras spēku virsnieku sacelšanās beidzās ar premjerministra Cujosi Inukaja slepkavību un sazvērnieki padevās militārajai policijai.

Dažus gadus vēlāk - 1936.gadā - ap 1400 nemiernieku karavīru nogalināja vairākus politiskos līderus un uz četrām dienām ieņēma Tokijas valdības rajonu, tostarp oficiālo premjera rezidenci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti