Japānas iedzīvotāju skaits sarucis gandrīz par miljonu

Pēdējo piecu gadu laikā Japānas iedzīvotāju skaits ir sarucis gandrīz par miljonu, un šis ir pirmais demogrāfu konstatētais valsts iedzīvotāju skaita samazinājums kopš 1920. gada, vēsta BBC.

Pērn oktobrī veiktās un šogad februārī prezentētās tautas skaitīšanas rezultāti liecina, ka Japānā dzīvo 127,1 miljons iedzīvotāju, kas ir par 0,7% jeb 947 000 iedzīvotāju mazāk kā pirms pieciem gadiem.

Demogrāfi jau ilgstoši ir brīdinājuši, ka mazās dzimstības un niecīgās imigrācijas dēļ Japānas iedzīvotāju skaits dramatiski mazināsies. Vēl vairāk negatīvo dzimstības un mirstības attiecību palielina stagnējošā ekonomika un augošie rēķini veselības aprūpē.

Japānas Iekšlietu ministrijas publiskotie tautas skaitīšanas rezultāti liecina, ka tikai astoņās no 47 prefektūrām jeb apgabaliem iedzīvotāju skaits ir audzis. Viena no tām, kur iedzīvotāju skaits palielinās, ir galvaspilsēta Tokija.

Vislielākais iedzīvotāju kritums ir Fukusimas prefektūrā. Tur iedzīvotāju skaits sarucis par 115 000, un tas noticis 2011.gadā notikušās zemestrīces un cunami dēļ, kas gandrīz izraisīja katastrofu Fukusimas atomelektrostacijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti