Japānas ārlietu ministrs vizītē Latvijā apliecina vēlmi stiprināt ekonomisko sadarbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai atzīmētu Latvijas un Japānas attiecību simtgadi, piektdien oficiālā vizītē Latvijā bija ieradies Japānas ārlietu ministrs Tošimicu Motegi. Tiekoties ar Latvijas amatpersonām, pārrunāta abu valstu divpusējā sadarbība, Eiropas Savienības un Japānas attiecības, kā arī starptautiskās aktualitātes.

Pēc tikšanās izplatītajā ministru paziņojumā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pauda cerību, ka japāņu uzņēmumi varētu piedalīties projekta “Rail Baltica” īstenošanā. Savukārt Japānas ārlietu ministrs izcēla japāņu uzņēmumu iesaisti arī citos infrastruktūras projektos Latvijā.

Ministri atzinīgi novērtēja Eiropas Savienības un Japānas ciešo sadarbību, uzsverot abu partneru kopējos mērķus demokrātijas un cilvēktiesību stiprināšanā, kā arī ekonomiskās sadarbības attīstīšanā un klimata jomā.

Abas puses atbalstīja drošu olimpisko un paralimpisko spēļu rīkošanu šovasar Tokijā, tā simbolizējot globālo vienotību Covid-19 pārvarēšanā, un gatavošanos izstādei “Expo 2025”, kas plānota Japānas pilsētā Osakā.

Vizītes laikā Japānas ārlietu ministrs Motegi tikās arī ar Latvijas valdības vadītāju Krišjāni Kariņu, kopā ar Latvijas ārlietu ministru nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, kā arī piedalījās koka stādīšanas ceremonijā, lai simboliski atzīmētu nākamās abu valstu attiecību simtgades sākumu.

Šogad tiek atzīmēta Latvijas un Japānas draudzības simtgade, kas aizsākās 1921. gadā, kad Japāna kā viena no Antantes Augstākās padomes valstīm atzina Latvijas suverenitāti “de iure”.

“Man šodien bija ļoti vērtīgas sarunas ar premjerministru Kariņu un ārlietu ministru Rinkēviču. Es esmu priecīgs, ka mēs atkārtoti apstiprinājām gatavību stiprināt mūsu divpusējās attiecības, īpaši ekonomiskās sadarbības jomā,” teica Motegi.

“Japānas uzņēmums jau piedalās Latvijas dabasgāzes transportēšanas un uzglabāšanas projektā. Japāņu uzņēmumi aktīvi darbojas, lai savienotu Latviju ar pārējās Eiropas tīklu.

Es ceru, ka japāņu uzņēmumi ar savām tehnoloģiskajām zināšanām varēs arī turpmāk sniegt lielu ieguldījumu dažādos infrastruktūras projektos, kas stiprinās arī Eiropas integrāciju visās trijās Baltijas valstīs, tostarp Latvijā.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti