Japānas ārlietu ministrs Maskavā runās par Kuriļu salām

Lai apspriestu domstarpības par Kuriļu salām, Japānas ārlietu ministrs Taro Kono pirmdien ierodas vizītē Maskavā, kur tiksies ar savu Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu. Krievija aizvadītajā nedēļā apsūdzēja Japānu, ka tā saasina spriedzi un grauj izredzes uz miera līgumu pirms šomēnes gaidāmās abu valstu līderu Sindzo Abes un Vladimira Putina tikšanās.

Pēc Otrā pasaules kara Maskava un Tokija tā arī nenoslēdza miera līgumu teritoriālā strīda dēļ par tām salām Kuriļu arhipelāgā, kuras Padomju Savienība sagrāba kara pēdējās dienās.   

Japānas ārlietu ministrs ierodas MaskavāGints Amoliņš

  Pagājušajā nedēļā Krievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka ir izsaukusi Japānas vēstnieku Maskavā, lai izteiktu sūdzību par Tokijas nesenajiem komentāriem kā „mēģinājumu mākslīgi sakult atmosfēru” jautājumā par miera līgumu. Maskava arī pārmeta Tokijai, ka tā Krievijai „uzspiež savu scenāriju”, kā sarunām vajadzētu noslēgties.

  Maskavas reakcija sekoja dažas dienas pēc Japānas premjera Sindzo Abes Jaungada preses konferences. Tajā viņš runāja par nepieciešamību Kuriļu salās dzīvojošajiem Krievijas rezidentiem palīdzēt „pieņemt un saprast, ka viņu māju suverenitāte mainīsies”. Abe arī teica, ka viņu dzīve uzlabosies, dzīvojot līdzās japāņiem.

  Padomju armijas ieņemto Kuriļu salu dienviddaļu Japāna joprojām uzskata par savām Ziemeļu teritorijām. Maskava savukārt uzstāj, ka Krievijas suverenitāte pār Dienvidkuriļu salām nav apšaubāma.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti