Rīta Panorāma

Austrijā ministre kļūst par krustmāti zilonim

Rīta Panorāma

Skype saruna ar Reini Bērziņu par Latvijas eksportētāju nākotnes prognozēm un iespējām

Japānā radoši izgatavo sejas maskas

Japānā radoši izgatavo sejas maskas

Japānā ainu mazākumtautības pārstāvji pieaugošo pieprasījumu pēc sejas maskām izmanto, lai popularizētu savu tradicionālo kultūru.  

Hokaido salas ziemeļu daļā dzīvojošie ainu kopienas pārstāvji uzskata, ka tradicionālie raksti palīdzot aizsargāt cilvēkus no dažādām kaitēm. To izšūšana uz vienas maskas ilgst apmēram vienu stundu, taču rezultāts esot pūļu vērts. Līdz šim brīdim jau saņemti vairāk nekā 1200 pasūtījumi, un cilvēku interese pieaug.

Tikmēr kāds uzņēmums Jamagatas prefektūrā piedāvā klientiem “aukstās sejas” maskas, kas garantē cilvēkiem komfortu arī karstā laikā. Tajās izveidotas divas kabatiņas, kurās ievietoti aukstuma ķermeņi, kas spēj pasargāt no karstas gaisa temperatūras apmēram 90 minūtes. Neraugoties uz samērā augsto cenu – apmēram 12 ASV dolāriem -, pieprasījums esot liels, un pirmās preces partijas jau esot izpārdotas.  

KONTEKSTS:

Pieprasījums pēc sejas maskām audzis Covid-19 izplatīšanās dēļ. Daudzas valstīs masku lietošana publiskajās vietās ir obligāta, lai nepieļautu vīrusa izplatīšanos.

Jaunais Covid-19 koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.

Pasaulē ar jauno vīrusu inficējušies vairāk nekā 4,89 miljoni cilvēku, bet vairāk nekā 320 000 miruši.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti