Panorāma

Eiropā atkal pieaug Covid-19 izplatība

Panorāma

Situācija pasaulē stabilizējas, bet ES pasliktinās

Japāna piemin Hirosimas atomuzbrukuma 75. gadadienu

Japāna piemin Hirosimas atomuzbrukuma 75. gadadienu

Japāna ceturtdien, 6. augustā, ar klusuma brīdi pieminēja Hirosimas atomuzbrukuma 75. gadadienu un ASV nomestās atombumbas sprādziena upurus.

Plkst. 8.15, brīdī, kad pirms 75 gadiem eksplodēja no ASV bumbvedēja nomestā atombumba, ceremonijas dalībnieki, starp kuriem bija arī uzbrukumā izdzīvojušie, ievēroja klusuma brīdi.

"Mūsu tauta stingri uzturēs principus pret kodolieročiem, un kalpos par tiltu valstīm ar atšķirīgu nostāju šajā jautājumā. Katru valsti pastāvīgi mudinot uz diskusiju un rīcību, Japāna uzņemsies vadību starptautiskajā sabiedrībā, lai mūsu pasaule būtu bez kodolieročiem," sacīja Japānas premjerministrs Sindzo Abe.

Attēlā Japānas premjerministrs Sindzo Abe

Hirosimā 1945. gada 6. augusta atombumbas sprādzienā un no tā sekām mira aptuveni 140 000 cilvēku. Trīs dienas vēlāk, 9. augustā, atombumba tika nomesta arī uz Nagasaki.

Mūsdienās joprojām turpinās debates par Hirosimas un Nagasaki bombardēšanu ar atomieročiem. Daļa vēsturnieku uzskata, ka plašie postījumi piespieda Japānu padoties, tādā veidā izbeidzot Otro pasaules karu. Savukārt citi uzskata, ka atomieroču pielietošana bija pārāk šausminoša un nevajadzīga, jo Japāna jau bija kara nomocīta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti