Japāna pēc gada pārtraukuma atsāk vaļu medības

Pēc viena gada pārtraukuma atsākot vaļu medības, Japāna otrdien, 1.decembrī, uz Dienvidu okeānu nosūta kuģus, ko pati valdība Tokijā dēvē par „izpētes” flotili. 

Japāna lēmumu pieņēmusi, neskatoties uz starptautisko kritiku un ANO Starptautiskās tiesas spriedumu, ka Tokijas „izpētes” ekspedīcijas patiesībā ir maskētas vaļu komerciālas medības.  

Starptautiskā vaļu medību komisija 1986.gadā noteica vaļu komerciālo medību aizliegumu, bet atļāva vaļu nogalināšanu zinātniski pētniecisku pasākumu laikā. Atsaucoties uz šo punktu, Japāna turpināja medīt vaļus Antarktīdas piekrastes ūdeņos, neslēpjot faktu, ka gaļa tālāk nonāk veikalos un restorānos.

Pēc pērnā gada ANO Starptautiskās tiesas sprieduma Japāna nolēma 2014.-2015. gada sezonā nenogalināt vaļus. Tomēr tagad valdība paziņojusi, ka šajā sezonā, kas ilgs no decembra beigām līdz marta sākumam, kopumā paredzēts nogalināt 333 vaļus. Misijā piedalīsies četri kuģi un aptuveni 160 cilvēki.

Japānas praksi kritizē vairāku citu valstu valdības un vides aktīvisti, bet Tokija aizstāvas, sakot, ka vaļu medības ir daļa jo Japānas kultūras, ka šī prakse neatšķiras no citu zīdītāju nogalināšanas un ka kritiķi ir pārāk emocionāli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti