Japāna neatsakās no pretenzijām uz Krievijas Dienvidkuriļu salām

Japānas valdība nav atteikusies no pretenzijām un vairākām Krievijas patlaban kontrolētajām Kuriļu salām. Šis jautājums tiks apspriests otrdien, 22. janvārī, plānotajā Japānas premjera Sindzo Abes vizītes laikā Maskavā.  

Japānas un Krievijas mediji informēja, ka oficiālā Tokija varētu piekrist miera līgumam ar Krieviju, ja tā atdotu divas no četrām strīdus salām.

Tomēr Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pēc tikšanās ar Japānas kolēģi jau pirms nedēļas kategoriski noliedza šādu iespēju. Nedaudz vēlāk viņš uzsvēra, ka abas valstis ir tālu no partnerības starptautiskajās attiecībās. Japāna esot vienīgā valsts pasaulē, kas nespēj pilnā mērā atzīt Otrā pasaules kara rezultātus. Tāpēc eksperti ir skeptiski par iespēju panākt kompromisu Abes un Putina tikšanās laikā.

Mediji arī atgādināja, ka četras Dienvidkuriļu salas 1945. gadā okupēja Padomju armija. Tokija atsaucas uz divpusējo 1855. gada Traktātu par tirdzniecību un robežām un tās salas uzskata par savām Ziemeļu teritorijām. Strīda dēļ starp abām valstīm vēl joprojām nav noslēgts miera līgums.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti