Japāna aicina Ķīnu aktīvāk vērsties pret Ziemeļkoreju

Japāna pievienojas ASV prezidenta kritikai par Ķīnas pasīvo rīcību Ziemeļkorejas jautājumā. Par to Japānas premjerministrs Sindzo Abe paziņojis pēc telefona sarunas ar Donaldu Trampu.

ASV prezidents uzsvēris, ka saistībā ar pieaugošo spriedzi Korejas pussalā ir dziļi vīlies Ķīnas rīcībā un, viņaprāt, Ķīnai būtu jāizdara lielāks spiediens pret Ziemeļkorejas amatpersonām. Japāna tam pilnībā piekrītot.

Šomēnes Ziemeļkoreja veikusi jau divus starpkontinentālo ballistisko raķešu izmēģinājumus, raķetēm nokrītot netālu no Japānas teritoriālajiem ūdeņiem.

Phenjana arī paziņojusi, ka šie izmēģinājumi bijuši ļoti veiksmīgi, un tagad tās raķetes var sasniegt visu ASV teritoriju. Visi izmēģinājumi tiek veikti, ignorējot starptautiskos likumus, kas tos aizliedz.

Ziņots, ka Ziemeļkorejas piektdien, 28.jūlijā, izmēģināja starpkontinentālās ballistiskās raķetes. Drošības eksperti norāda, ka to sniedzamība ir pietiekama, lai tā aizlidotu līdz Ņujorkai. Vienlaikus eksperti uzsver, ka Ziemeļkorejas režīma rīcībā pašlaik nav tehnoloģiju, kas ļautu vērst kodoltriecienu pret ASV. 

ASV armijas bumbvedēji veikuši lidojumu pāri Korejas pussalai. Šādā veidā oficiālā Vašingtona reaģēja uz Ziemeļkorejas īstenoto ballistiskās raķetes izmēģinājums.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti