Iztaujāšanā EP Malmstrēmai daudz jautājumu par ES un Ukrainas līgumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pirmdien sākusies pirmo Eiropas Savienības (ES) komisāra amatam izvirzīto kandidātu noklausīšanās. Eiropas Parlamenta (EP) deputātu priekšā stājas četru valstu nominanti. Patlaban vēl ilgst divu – Sesīlijas Malmstrēmas no Zviedrijas un Karmenu Vellas no Maltas – noklausīšanās. Iztaujāšana norit spraigi, un komisāra kandidātiem ir jāatbild uz dažādiem jautājumiem.

Komisāra kandidātu noklausīšanās maratons jau sācies ar Zviedrijas pārstāves Sesīlijas Malmstrēmas iztaujāšanu, kas rit raiti un intensīvi. Zālē prezidijā uz tādas kā skatuves sēž atbildīgo komiteju līderi. Zem viņiem, pakāpienu zemāk pie mazāka galda komisāra kandidāts un pusaplī, amfiteātra formā – visi atbildīgo komiteju deputāti, kuri cits pēc cita uzdod jautājumus.

Sesīlijai Malmstrēmai, kura pretendē uz tirdzniecības komisāres vietu, ir ļoti daudz jautājumu par ES un ASV Brīvās tirdzniecības līgumu, kas būs viens no viņas patiešām lielākajiem darba uzdevumiem. Malmstrēma jau iepriekš ir norādījusi un tas tagad izpaužas arī viņas sarunā ar parlamentu, ka atbildēs uz kritiku par to, ka līdz šim diskusijas par Brīvās tirdzniecības līgumu ar ASV notiek ļoti slēgti un arī Parlamentam neesot pilnas informācijas par to, kas īsti tiek lemts.

Tāpat Malmstrēmai ticis daudz jautājumu arī par Eiropas Savienības un Ukrainas asociācijas līgumu. Viņa norādīja, ka šim līgumam jāstājas spēkā, cik vien ātri ir iespējams.

Malmstrēmas priekšrocība ir tā, ka viņa jau ir bijusi komisāre un atbildējusi par iekšlietām, tādēļ acīmredzami jūtas brīvāk un arī zina šo ES struktūru, valodu, ko no komisāra var sagaidīt.

Latvijas izvirzītais komisāra kandidāts Valdis Dombrovskis (Vienotība) deputātu priekšā stāsies noklausīšanās maratona priekšpēdējā dienā, 6. oktobrī, un to tiešraidē varēs vērot arī portālā lsm.lv. Tā kā viņa atbildības jomas nosaukums ir „Eiro un sociālais dialogs”, tad viņu iztaujās divas atbildīgās komitejas – Ekonomikas un monetāro, kā arī Sociālo lietu komiteja. Dombrovskis pretendē uz Eiropas Komisijas viceprezidenta amatu, tādēļ arī viņa iztaujāšanas process solās būt grūtāks. Komisāriem bija paredzēti četri rakstiskie jautājumi, uz kuriem bija jāatbild jau iepriekš, savukārt Dombrovskim un citiem viceprezidentiem bija seši jautājumi.

Uzreiz pēc kandidāta izvaicāšanas 24 stundu laikā deputātiem ir jāpieņem lēmums un jānosūta savs atzinums prezidentu konferencei, kas ir Eiropas Parlamenta un lielāko politisko grupu prezidenti. Šī atbilde nebūs publiska, tā faktiski tiks turēta slepenībā līdz pat EP kopējam balsojumam.

Eiropas Parlaments 22.oktobrī balsos par visu Eiropas Komisijas sastāvu kopumā, nevis par atsevišķiem kandidātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti