Sadaļas Sadaļas

Izsekošana, temperatūras pārbaude un maskas – avionozare iezīmē jaunās normas

Kontaktpersonu izsekošana, temperatūras pārbaudes, sociālā distancēšanās, papildu dezinfekcija un masku nēsāšana. Šāds drošības pasākumu saraksts lasāms aviācijas nozares pārstāvju izstrādātajā plānā. Tajā norādīts, kādi pasākumi būtu jāveic, lai pārliecinātu sabiedrības un valdības, ka lidot ir droši.

Izsekošana, temperatūras pārbaude un maskas – avionozare iezīmē jaunās normasKristaps Feldmanis

Ziņu aģentūra „Reuters” vēsta, ka Starptautiskā gaisa transporta asociācija un Starptautiskā lidostu padome kopā ar nozares partneriem strādā pie plāna, lai panāktu konsekventu globālu pieeju drošībai lidmašīnās un lidostās. Atsaucoties uz dokumentā vēstīto, ”Reuters” norāda - atsākoties gaisa satiksmei, aviokompānijas un lidostas iesaka ieviest vairākus drošības pasākumus vienlaikus, brīdinot, ka neviens atsevišķs pasākums pandēmijas laikā nevar mazināt visus riskus.

Dokumentā, kas vēl nav ticis publicēts, nozares pārstāvji raksta – „veiksmīga gaisa pasažieru ceļojumu atsākšana, vienlaikus atjaunojot uzticību gaisa pārvadājumu drošībai, ir ļoti svarīgs priekšnoteikums, lai pasaules ekonomika varētu atgūties no Covid-19”.

Aviokompānijām, pamazām atsākot savu darbību vai plānojot to darīt tuvākajā laikā, nākas domāt par dažādiem drošības pasākumiem. Daudzas aviokompānijas un lidostas visā pasaulē jau īsteno dažādus pasākumus, piemēram, pieprasa sejas masku nēsāšanu un vidējās sēdvietas lidmašīnās atstāj tukšas. Dažos gadījumos tas tiek darīts valdības prasību dēļ.

Dokumentā minēts, ka temperatūras pārbaude, ienākot lidostā un to pametot, visticamāk, 100% gadījumu nebūs efektīva, jo var tikt nepamanīti viegli saslimšanas gadījumi. Tāpat var tik nepamanīti tādi pasažieri, kuriem vīruss vēl ir tikai inkubācijas periodā. Tomēr šie pasākumi varētu būt noderīgi, lai nomierinātu pasažierus un atturētu no ceļošanas tās personas, par kurām ir aizdomas par inficēšanos.

Savukārt sociālā un fiziskā distancēšanās būtu jāpiekopj sākotnējā lidojumu atsākšanas posmā, jo šādi pasākumi ierobežos lidostu un lidmašīnu darbību, kad pieaugs pieprasījums pēc ceļojumiem, uzskata nozares pārstāvji.

Tāpat esot būtiski pārskatīt arī drošības un veselības pārbaužu veikšanu lidostās. Tas būtu jādara tādēļ, lai tranzīta pasažieriem nebūtu nepieciešams stāvēt rindā un tikt pārmeklētiem. Tādējādi varētu mazināt risku saslimt vai inficēt citus cilvēkus.

Dokumentā arī skaidrots, ka nozare atbalsta uzticamu Covid-19 testēšanu, taču šobrīd vīrusu un antivielu testi nav dzīvotspējīgs risinājums lidostās. Pagaidām arī neesot apstiprinātu pierādījumu tam, ka antivielas piešķirtu imunitāti. Tādēļ, ja nepieciešamas veselības pārbaudes, tās būtu jāveic ilgi pirms pasažieru ierašanās lidostā.

Starptautiskā gaisa transporta asociācija un Starptautiskā lidostu padome pauž pārliecību, ka visu šo pasākumu klāsta efektīva īstenošana, balstoties vienlaicīgā to ieviešanā, ir visefektīvākais veids, kā līdzsvarot gan riskus, gan nepieciešamību atvērt ekonomiku, gan cilvēku vēlmi jau drīzumā atsākt ceļot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt