Izrotātas pasaulē lielākās un dārgākās Ziemassvētku egles

Vai nu ar lielu pompu vai pieticību, bet Ziemassvētkiem gatavojas visā pasaulē. Parasti uzmanības centrā ir tieši Ziemassvētku egle. Lielākā pasaules egle atrodas Itālijā, bet dārgākā egle Eiropā atrodas Vācijā. Ziemassvētku egle iedegta arī mazākajā valstī pasaulē – Vatikānā.

Ziemassvētku egles ir neatņemama svētku sastāvdaļa visā pasaulē. Decembra sākumā simtiem svētceļnieku pulcējas Svētā Pētera laukumā, lai vērotu ikgadējo Ziemassvētku egles iedegšanu Vatikānā. 21 metru garā egle ir ziedojums. Egles iedegšanas tradīciju Svētā Pētera laukumā 1982. gadā iedibināja poļu izcelsmes pāvests Jānis Pāvils II.

Ziemassvētku egle Vatikānā

Bet pasaulē lielākā egle atrodas mazā itāļu pilsētiņā Gubio. Egle, kas iekļauta Ginesa rekordu grāmatā, ir 750 metrus gara un 450 metrus plata. Lai iedegtu visas tās 500 lampiņas, nepieciešami astoņarpus kilometru gari elektrības vadi.

Pirmoreiz šo egli iededza 1981. gadā. Šogad šis pienākums bija uzticēts itāļu pilotiem. Iepriekš to iededzis arī Pāvests Francisks un viņa priekšgājējs, un citas nozīmīgas personas.

Bet Eiropā visdārgākā egle atrodama Vācijas pilsētā Minhenē. Tā sastāv no 63 kilogramiem tīra zelta un ir 2,3 miljonus eiro vērta. Egli apsargā visu diennakti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti