Izraēlas Augstākā tiesa skatīs lietu par Netanjahu atbilstību premjera amatam

Izraēlas Augstākajā tiesā otrdien, 31. decembrī, paredzēta noklausīšanās jautājumā par to, vai politiķim, kuram izvirzītas kriminālapsūdzības, drīkst uzticēt Izraēlas valdības veidošanu. Runa ir par premjerministru Benjaminu Netanjahu, kurš tiek apsūdzēts kukuļošanā, krāpšanā un varas ļaunprātīgā izmantošanā.  

Īstā demokrātijā iedzīvotāji, nevis kāds cits, izlemj, kurš viņus vadīs, ja tā nenotiek, tā vairs nav demokrātija - šādu viedokli ir paudis pašreizējais premjerministrs Benjamins Netanjahu, uzzinot par to, ka Augstākā tiesa ir izlēmusi izskatīt lietu par viņa atbilstību premjerministra amatam.

Šo lietu Netanjahu nosaucis par politiskām raganu medībām.

Augstākā tiesa iepriekš bija pieprasījusi valsts ģenerālprokuroram Avihajam Mandelblidtam sniegt savu viedokli par to, vai kriminālos noziegumos apsūdzētais Netanjahu var veidot nākamo valdību. Mandelblidts savukārt solījis savu viedokli paust vien pēc tiesas atzinuma.

Izraēlas Augstākā tiesa skatīs lietu par Netanjahu atbilstību premjera amatamUģis Lībietis

Atsevišķi mediji atgādina, ka vēl 2008. gadā, kad Benjamins Netanjahu bija Kneseta deputāts un opozīcijas līderis, viņš bija paziņojis, ka premjerministram, kurš līdz kaklam ir ieslīdzis dažādās izmeklēšanās, nav morālu tiesību pieņemt lēmumus Izraēlas valsts vārdā.

Toreiz viņš kritizēja par korupciju aizdomās turēto, bet oficiāli vēl neapsūdzēto premjeru Ehudu Olmertu. Pēc Netanjahu domām, apsūdzēts premjerministrs varētu pieņemt lēmumus nevis valsts, bet gan savu personisko interešu un politiskās izdzīvošanas labā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti